Radio arhīvu dārgumi: Uz Atmodas un Tautas Frontes viļņa

Pēc leģendārā Latvijas Radošo savienību plēnuma tautas atmoda ātri un plaši pieņēmās spēkā. 1988. gada 7.oktobrī Mežaparkā notika vērienīga tautas manifestācija ar sarkanbaltsarkanajiem karogiem, kuras emocionālā kulminācija bija Ievas Akurateres ar asarām acīs dziedātā dziesma „Palīdzi, Dievs!”.

Dienu vēlāk sākās Latvijas Tautas Frontes (LTF) dibināšanas kongress, kam bija izšķirīga nozīme Latvijas neatkarības atgūšanā.

Visos notikumos klāt bija arī Latvijas Radio. Raidījuma "Dzintarkrasts" fragmentā par Latvijas Tautas Frontei veltītu aizlūgumu Doma baznīcā.

„Svētdiena sākās ar nebijušu notikumu Latvijas Televīzijas un pēckara Radiofona vēsturē. Doma baznīcā pēc gandrīz 30 gadiem atkal skanēja Dievvārdi. Divi gados jauni Latvijas evaņģēliski luteriskās baznīcas garīdznieki - maģistrs Juris Rubenis un Modris Plāte - vadīja aizlūgumu Tautas Frontes kongresam. (..) Tās bija piesātinātas garīguma dienas. Un reizē kontrastu dienas, kad dažādu vecumu un profesiju, dažādu reliģisko pārliecību cilvēkus vienoja kopīgā doma, kopīgā rūpe par Latvijas atveseļošanu”. 

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti