Kultūras ziņas

«Kilograms kultūras» kategorija «Vizuālā māksla»

Kultūras ziņas

«Kilograms kultūras» kategorija «Notikums»

Leģendārajam Mākslas akadēmijas karnevālam 80!

Mākslas akadēmijā notiks 80. karnevāls «Baltais caurums»

16. februārī no plkst. 19.00 līdz rīta gaismai Latvijas Mākslas akadēmijā (LMA) norisināsies 80. jubilejas karnevāls. Šī gada karnevāla nosaukums ir “Baltais caurums” - astrofiziķi uzskata, ka baltie caurumi izgrūž nezināmu matēriju, radot paralēlos visumus, kur ceļošana laikā un telpā kļūst iespējama. Karnevāls savā bezgalīgi apaļajā jubilejā pārtaps par portālu ceļojumiem vērienīgos mākslas un radošuma svētkos, padarot to par vienu no gada lielākajiem notikumiem.

Par godu jubilejas karnevālam LMA studenti apvienos spēkus, lai kopā ar talantīgajiem un enerģiskajiem studentiem no Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas un Kultūras akadēmijas veidotu efektīgu mākslas, mūzikas, dejas un teātra simbiozi. Karnevāla organizatori ir padomājuši par to, lai tiktu apmierinātas visdažādākās apmeklētāju muzikālās gaumes. Līdzās dažādām alternatīvās, "indie-rock" un rokmūzikas apvienībām uz vairākām skatuvēm būs dzirdami un redzami arī "funk", regeja, metāla, hip-hop un elektroniskās mūzikas izpildītāji. Ne reizi vien karnevāls ir kalpojis par starta platformu virknei jaunu muzikālu apvienību to ceļa sākumā. Izņēmums nebūs arī šis karnevāls.

Karnevāla lielā skatuve tiks atvēlēta tādām grupām kā “Labvēlīgais tips” un “Dzelzs vilks”. Tāpat karnevāla dalībniekus priecēs Elizabete Balčus, kā arī vairāki diskžokeji, kuru uzstāšanos ar efektīgām videoinstalācijām papildinās vīdžeji. Īpašā “Latvijas Mežu skatuve” piedāvās neaizmirstamas emocijas un ritmu sajūtas, par ko rūpēsies lustīgie mūziķi no grupas “The Coconuts”, kā arī grupas “Manta”, “7dēli”, “Riga Reggae” u.c.

"JVLMA Jazz Room" par muzikālo noformējumu rūpēsies mūziķi no Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas. Īpašā telpā ar nosaukumu “Vārda spēks” valdīs vārds. Tur norisināsies laikmetīgās dzejas lasījumi un hiphopa brīvrunas cīņas, kas savu kulmināciju sasniegs pusnaktī, kad uz skatuves kāps Edavārdi, bet turpinājumā uzstāsies DJ Augusts.

Karnevālu grūti iedomāties bez eksperimentiem, tāpēc "Eksperimentālās mūzikas telpā", būs baudāmas grupas “Waterflower”, “MMMM” un “Passific K” ar kosmisko skanējumu, ko ar saviem dārdiem centīsies pārspēt grupa “Wagars”, kā arī citas grupas. “Gas Of Latvia” kopā ar citām grupām atjaunos piemirstu tradīciju, atdzīvinot "Industriālās mūzikas skatuvi".

Līdzīgi kā iepriekšējos gados, no dārdošiem ritmiem un eksperimentiem latvisku relaksāciju varēs baudīt "Folk istabā". Paralēli muzikālajam piedāvājumam karnevāla apmeklētājus priecēs jaunie aktieri ar priekšnesumiem "Kultūras akadēmijas istabā", kā arī performanču un deju mākslinieki.

Tāpat atgūties no pasākuma burzmas būs iespējams "Kino telpā", kur tiks demonstrēta Rīgas Starptautiskā filmu festivāla “2ANNAS” īsfilmu programma - latviešu un ārzemju režisoru animācijas filmas.

Līdzīgi kā tas ir bijis jau no karnevāla pirmsākumiem, par pasākuma vizuālo noformējumu rūpēsies jaunie mākslinieki, veidojot dekorācijas, lielformāta gleznas, mākslas objektus un instalācijas. Būs arī jaunievedums - pie mākslas objektiem būs atrodama informācija par to autoriem.

Ieeja karnevālā ir no 18 gadu vecuma, un karnevāla apmeklētāju skaits ir ierobežots. Karnevāla biļetes būs nopērkamas no 16. janvāra tikai dažas dienas. Pasākuma rīkotāji lūdz sekot informācijai par konkrētiem datumiem un laikiem facebook.com/karnevals.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt