Londonas muzejā jauns objekts atspoguļo pilsētas dzīves ēnas pusi

Londonas muzejā jauns apskates objekts – taukains un ne pārāk smaržīgs, tas atspoguļo pilsētas dzīves ēnas pusi. Šis objekts ir neliels gabals no lielā tauku blāķa, kas izveidojis “korķi” pilsētas kanalizācijā.

Rudenī vairāk nekā deviņas nedēļas speciālisti cīnījās ar vairāk nekā 250 metrus garu un 130 tonnu smagu tauku un atkritumu “korķi”, kas bija bloķējis pilsētas kanalizāciju. Šajā maisījumā varēja atrast eļļu, taukus, autiņbiksītes un citus atkritumus, kurus cilvēki palaiduši kanalizācijā.

Muzejā nonācis vien neliels gabals no lielā tauku blāķa – tas ir kurpju kastes izmērā un ievietots caurspīdīgā kastē, kas aizsargā muzeja apmeklētājus no neciešamām smakām un iespējami bīstamām baktērijām.

Šis objekts muzejā nonācis, jo pēc muzeja kuratoru domām, tas veiksmīgi atspoguļo pilsētas dzīves ēnas pusi. Tiek norādīts, ka cilvēki ļoti bieži nedomā, palaižot atkritumus kanalizācijā.

Kamēr neliela daļa no tauku blāķa būs apskatāma muzejā, britu uzņēmums “Argent Energy”, izmantojot unikālu tehnoloģiju, pārveidos atkritumus biodegvielā. Piemēram, slavenie Londonas divstāvu autobusi pārvietojas, izmantojot biodegvielu.

Londonas muzeja darbinieki saka, ka šis eksponāts nav no tiem patīkamākajiem, taču tas var likt padomāt, kādēļ cilvēki tik bezatbildīgi izrīkojas ar atkritumiem.

Tauku blāķim veltītais pasākums “Fatberg!” sākās piektdien, un tas būs apskatāms ikvienam interesentam līdz pat 1. jūlijam.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti