Liepājā ripos izgaismotas Saulrieta bumbas…

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Piektdien un sestdien Liepājā pirmo reizi notiks mediju mākslas festivāls „Gaismotā Liepāja”.  Vienlaikus šis gaismotais notikums aizsāks Liepājas 390. dzimšanas pasākumus. Mākslinieki un Liepājas Universitātes jauno mediju mākslas studenti kopā ar pasniedzējiem ir radījuši gaismas, skaņas un video instalācijas, kas būs apskatāmas dažāds pilsētas mikrorajonos. 

13.un 14. martā katru vakaru no pulksten 19 līdz 23 trīs pilsētas mikrorajonos – Ezerkrastā, Karostā, Velnciemā, kā arī Liepājas centrā pilsēta tiks izgaismota – būs dažādi objekti, vietas, jaunradītas instalācijas. Mediju mākslas festivāla kuratore un producente Anna Trapenciere  stāsta, ka šajā festivālā piedalās vairāk nekā 15 mākslinieki, kuri ļāvuši vaļu savai fantāzijai, izgaismojot Liepāju un radot 14 dažādus objektus. Piemēram, Dace Kušķe un Kristaps Grundšteins cilvēkus pārsteigs Liepājas pludmalē pie glābšanas stacijas ar savām "Saulrieta bumbām".

„Cilvēkiem būs iespēja iekāpt lielās bumbās - divi metri diametrā – bumbas būs izgaismotas un ar tām varēs velties pa pludmali,”  saka Trapenciere.

Būs objekti, kurus varēs aplūkot vairākās pilsētas vietās. „Spīdekļi raksti’  caurvij visu festivālu, atklāj Anna: „Cilvēki ar UV lāzeru uz speciālas virsmas varēs rakstīt apsveikumus pilsētai 390 gadu jubilejā.”

Festivāla ietvaros Maija Demitere un Paula Vītola radījušas audiovizuālu darbu „Atmiņu osta”, kas ļaus ielūkoties Liepājas ostas personiskākajos slāņos. Jauno mediju mākslas maģistrantūras studente Paula Vītola stāsta, ka projekcijas būs redzamas pilsētas Promenādē uz kuģa „Namejs”: „Uz šī kuģa mēs projicēsim stāstus par Liepājas ostas vēsturi, kas tapuši, sadarbojoties ar ostu, bijušajiem un esošajiem ostas darbiniekiem, kuri mums varēja izstāstīt par Liepājas vēsturi. Viņi bija priecīgi, ka varēja stāstīt ne tik daudz no faktiskā, bet vairāk emocionālā viedokļa. Tie būs personiski stāsti par Liepājas ostas vēsturi un attīstību dažādos vēstures posmos.” 

Mākslinieces sadarbojušās arī ar Liepājas muzeju un vēsturnieku Juri Raķi, piedāvājot apmeklētājam vizuāli iepazīt ostu no brīža, kad tika rakts kanāls, līdz šodienai. Savukārt Liepājas Universitātes 2. kursa studenti kopā ar pasniedzēju Līnu Kazabonu (Lynn Cazabon)  no ASV radījuši darbu „Krast-Osta”,  apvienojot Ezerkrastu un Karostu, tā veidojot vienu hibrīdrajonu.

„Iztaujājām interesantus cilvēkus no dažādiem mikrorajoniem -  kulturāli savādākiem. Radot šo projektu, pats iepazinos ar Liepāju, kurā visu mūžu dzīvoju,” atzīst Pauls Kūlis.

Lai festivāla apmeklētājiem būtu interesantāk, Pauls patur dažas lietas noslēpumā,  taču atklāj, ka Ezerkrastā un Karostā būs interaktīvi autobusi, kur tiks projicētas video un audio instalācijas.

„Man interesanta šķita Karostas vēsture. Tā ir skumja un vienlaikus saistoša. Mūsu darbs „Krast-Osta” ir apvienojums no diviem mikrorajoniem – Karostas un Ezerkrasta.  Nosaukums radās, ierakstot vārdus „Google translate”, sanāca – no ezera līdz ostai. Man patika šī doma, jo Liepājai vienā pusē ir jūra, otrā ezers. Mēs cenšamies izveidot tiltu starp šīm abām vietām,” par piedalīšanos festivālā stāsta amerikāniete Līna Kabazona.

Festivālu „Gaismotā Liepāja” organizē elektroniskās mākslas un mediju centrs „E-LAB” sadarbībā ar Liepājas Kultūras pārvaldi.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti