Latvijas Pasts velta pastmarku Andreja Pumpura 175.jubilejas atcerei

Latvijas Pasts izdod jaunu pastmarku un aploksni, godinot vienu no izcilākajiem latviešu 19.gadsimta dzejniekiem Andreju Pumpuru viņa 175.jubilejā.

Pastmarkas pirmās dienas zīmogošana tieši dzejnieka dzimšanas dienā, 2016.gada 22.septembrī, Misiņa bibliotēkā, Rūpniecības ielā 10, Rīgā, notiek līdz plkst. 18.

Jaunā pastmarka izdota 100 000 eksemplāru tirāžā, un tās nominālvērtība ir € 1,41, kas atbilst ierakstītas B klases vēstules nosūtīšanas izmaksām Latvijas teritorijā. Līdz ar pastmarku izdota arī speciāla aploksne 1500 eksemplāru tirāžā.

Pastmarkas un aploksnes dizaina autore ir māksliniece Lilija Dinere, pastmarkā atspoguļojot 19.gadsimta valdošā mākslas un literatūras virziena – romantisma atmosfēru. Uz pastmarkas attēlots Andreja Pumpura portrets, Brīvības pieminekļa fragments – tautas varonis Lāčplēsis – un Kokneses pilsdrupas, kuru apkaimē dzejnieks dzīvojis, kad tapa viņa populārākais darbs – eposs Lāčplēsis.

A.Pumpurs ir viena no spilgtākajām personībām latviešu kultūras vēsturē, ievērojams 19.gadsimta dzejnieks un izteikts tautiskā romantisma pārstāvis. A.Pumpura slavenākais darbs ir eposs Lāčplēsis, kura pamatā ir latviešu tautasdziesmas, teikas un pasakas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti