Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Jēruzālemē atklāj ASV vēstniecību Izraēlā

Latviešu kultūras diena Londonā

Latviešu kultūras diena Londonā – lustīga un kupli apmeklēta

Gandrīz kā ceļojošie mazie Dziesmusvētki ir Latviešu kultūras dienas Apvienotajā Karalistē. Tā ir salīdzinoši jauna tradīcija – notiek piekto gadu un otro reizi Londonā. Šogad pasākumu ar savu klātbūtni bija pagodinājis arī Londonas lordmērs Čārlzs Boumens, kurš labprāt laidās dejā ar Latvijas vēstnieci Baibu Braži, apgūstot “Mugurdanci”.

Dejotāji un dziedātāji Londonā ieradās jau no paša rīta, lai būtu gatavi atklāt kultūras dienu ar svinīgu gājienu. Spitalfīldas tirgus atrodas pašā Londonas centrā, tādēļ koncerts piesaistīja daudzus interesentus, kuri vēroja priekšnesumus, spītējot pavēsajam laikam un lietum.

“Mēs patiešām izbaudām šodien koncertu. Esam no Austrālijas. Mums patīk!” saka Debora, tūriste no Austrālijas.
“Šeit ir ļoti interesanti! Latviešu mūzika ir ļoti laba!” uzteic Reimonds, brits no Velsas.
“Visi apmeklētāji patiesi izbauda pasākumu, šīs ir izdevušās svinības,” secina Samiruna, dzīvo Londonā.

Atklāšanā runāja arī Londonas lordmērs Čārlzs Boumens, kurš atšķirībā no Londonas mēra ir reprezentatīva persona un pārstāv ne tikai Londonu, bet ārzemju vizītēs arī visu Apvienoto Karalisti. “Šis ir ļoti svarīgs gads, jo Latvija atzīmē neatkarības simtgadi. Un es šeit atbalstu, cik vien spēju, visus latviešus, jūsu vēstnieci un citus, lai padarītu šo pasākumu par īpašu,” sacīja Boumens.

Solījums tika pildīts, kopa ar Latvijas vēstnieci Baibu Braži iemēģinot deju grīdu, dejojot “Mugurdanci”. “Lordmērs ar lielu atsaucību pieņēma mūsu ielūgumu un bija ļoti priecīgs uzzināt un iepazīties ar latviešu kultūru. Kad sākās deju mācīšana, tad mēs vienojāmies, ka varētu arī mēģināt iemācīties kādu latviešu deju. Nu, un kā mēs redzējām, viņam diezgan labi sanāca. Es arī pati sen nebiju dejojusi, tad mēs tur abi tā diezgan labi pavadījām laiku, mācoties latviešu dejas. Un pēc tam arī lordmērs ar savu sievu aizgāja dejot neatkarīgi ne no latviešiem, ne no kā. Arī sieva gribēja iemācīties dejot, tā kā bija jautri!” stāsta Braže.

Lordmēram ir zināma saistība ar Latviju, jo viņa dienaskārtības biroja vadītājs ir latvietis Māris Krauliņš. “Lordmērs pats teica, ka viņš grib palikt ilgāk. Viņam ir vēl cits pasākums, uz kuru viņam šodien jāiet, bet viņš man teica – nē, Māri, es gribu palikt ilgāk tāpēc, ka es tiešām izbaudu šo pasākumu šeit. Un lordmērs arī piedalījās latvju dejās, kas bija tiešām liels pārsteigums daudziem cilvēkiem šeit,” atklāja Krauliņš.

Latviešu kultūras diena ir laba iespēja ne tikai iepazīstināt cittautiešus ar latviešu kultūru, bet arī pavadīt dienu latviskā gaisotnē un satikt sen neredzētus draugus un paziņas.

“Iekāpām vilcienā un tad pēc stundas jau bijām Londonas centrā izbaudīt latviešu tradicionālo mūziku un biezpienmaizītes,” saka Raina, divu bērnu māmiņa no Londonas.

“Ļoti daudz latviešu ir sabraukuši no Birmingamas, no Mansfīldas, no Pīterboro, arī koristi no Īrijas atbrauca. Tā ka tas atbalsts no tām grupām, no tiem ansambļiem ir milzīgs. Jo viņi mācās, viņi ļoti strādā, viņi ir centušies ļoti, un

kultūras diena dod viņiem iespēju ne tikai parādīt savu darbu, ko ir padarījuši, bet arī izmēģināt Dziesmu svētkiem,” saka Londonas latviešu kora diriģente Lilija Zobens.

Dziedāts un dejots tika ne tikai uz skatuves, bet arī visās malās. “Tas nekas, ka lietus, tāpat ir forši padejot, ar deju ir jaukāk!” saka deju kolektīva "Salinieki" dejotājas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti