Kuldīgu un tās apkārtni iepazīt palīdzēs velomaršrutu tīkls

Kuldīgā turpina attīstīt krustojumu velomaršrutu tīklu, katru gadu to papildinot ar jauniem maršrutiem un norādēm dabā. Velotīkls ar iezīmētiem krustojumiem ļauj orientēties ne tikai pašā pilsētā, bet arī Kuldīgas apkārtnē. Šādu risinājumu Kuldīga aizguvusi no Nīderlandes. Līdzīgu sistēmu pakāpeniski ievieš arī citās Rietumeiropas valstīs.

Tas nozīmē, ka Kuldīgas Tūrisma attīstības centrā velobraucējs var paņemt sev vajadzīgo krustojumu velomaršruta tīkla karti un doties ceļā. Visi krustojumi ir numurēti un tos var atpazīt ar zili balto krāsojumu, kas parāda arī numurēto krustojumu virzienus.

2011. gada maijā Velodienas laikā Kuldīga kļuva par pirmo vietu Austrumeiropā, kur tika atklāts un testa versijā pārbaudīts inovatīvais krustojumu jeb (krustpunktu) velomaršrutu tīkls. „Lielākās problēmas velotūrismā Austrumeiropā ir tajā, ka cilvēki apmaldās. Kāpēc apmaldās? Klasiskajos maršrutos vizbiežāk neizvieto zīmes visos krustojumos un pagriezienos utt. Vai otra problēma – uztaisa klasiskos lokus, piemēram, apkārt Liepājai, Kuldīgai, Rīgai, taču, tiklīdz tu nobrauc no kartes kādu kilometru pa labi, tā esi apmaldījies un pazudis," saka Kuldīgas Tūrisma attīstības centra direktors Artis Gustovskis.

Velomaršrutu tīklu kartes, kurās ir norādīti numurētie krustojumi, palīdz orientēties ne tikai pilsētā, bet arī Kuldīgas apkārtnē. Kartē norādīti arī kilometru attālumi starp krustojumiem, kas ļauj izplānot brauciena laiku, skaidro Artis Gustovskis. „Tu tagad atbrauc pie manis, mēs gribam pabraukāties - veci „čomi". Tev ir pusstunda laika. Paskatāmies kartē -1,3 kilometri. Varam izbraukt šādu lociņu. Paņemam „ričāgus" un braucam. Nekur nevaram apmaldīties, visur būs kartes ar numuriņu, paskatos kartē – Nr.1," saka Gustovskis.

Katru gadu šis tīkls tiek papildināts. Trīs gadu laikā izdevies sanumurēt krustojumus trīs virzienos no Kuldīgas. „Nākošgad, 2014. gadā, mēs noslēdzam šo loku un visa apkārtne ir sanumurēta ar krustpunktiem, līdz ar to izdosim visu šo lielo Kuldīgas apkārtnes krustojumu – krustpunktu velokarti. Cilvēki vairs nevarēs apmaldīties," norāda Gustovskis.

Īpaši svarīgi tas ir mežām kur zīmes izmanto arī makšķernieki un ogotāji, kuri maldās.

Turpinot attīstīt krustojumu velomaršrutu tīklu, šogad Kuldīgas apkārtnē nomarķēts maršruts gar Ventas ieleju līdz pat Nabas ezeram, kas atrodas Ventspils virzienā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti