Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Robotikas sacensības Salaspilī

Marisam Jansonam tulpju šķirne

Jansona 75. jubilejā prezentē viņa vārdā nosauktu tulpju šķirni

Svētdien, 14. aprīlī, 75 gadi aprit pasaulslavenajam latviešu diriģentam Marisam Jansonam. Godinot maestro jubilejā, viņa vārdā nosaukta jauna tulpju šķirne.

Ideja par tās radīšanu izlolota Latvijas vēstniecībā Nīderlandē. Jansons 11 gadus bijis Amsterdamas Karaliskā orķestra virsdiriģents. Jauno tulpju šķirni radījis selekcionārs Juris Egle un tulpjaudzētājs Jans Pennings Nīderlandē.

Ārlietu ministrijas pārstāve Vita Timermane-Moora par tulpju šķirni nosauktu Marisa Jansona vārdāMāra Rozenberga
  „Šī radošā ideja, kas nāk no mūsu vēstniecības Nīderlandē, ir viens no piemēriem divu vēstniecību sadarbībai. Tas ir ļoti labs piemērs, kā viena radoša ideja caur dažādiem oficiāliem kanāliem nonāk pie publikas,” stāsta Ārlietu ministrijas pārstāve Vita Timermane-Moora.

  “Šī tulpe turpmāk būšot apskatāma Rundāles pils dārzā. To ir izveidojis Latvijas kolekcionārs, to ir apstiprinājusi Nīderlandes lielā asociācija. Un, turpinot tradīciju, arī Koikenhofas dārzā Nīderlandē tiks izveidotas Baltijas valstu dobes. Šī tulpe un Mariss Jansons vīsies cauri visai Latvijas simtgadei,” bilst Timermane-Moora.

  Diriģents Mariss Jansons par dāvanu - tulpi, kas nosaukta viņa vārdā - 75. jubilejāGunta Vaivode
   Pats Jansons gan jaunās tulpju šķirnes prezentācijā svētdien Latvijas Nacionālajā bibliotēkā klāt nebūs, bet būs klausāma iepriekš ierakstīta intervija ar maestro.

   Savukārt sarunā ar Latvijas Radio viņš pateicas par dāvanu. Uzzinot, ka tā galvenokārt ir oranžās krāsās, viņš atzīst, ka tās ir nīderlandiskas krāsas.

   Toties Latvijas vēstniece Nīderlandē Ilze Rūse LTV atzina, ka vēl skaistāku simtgades pieteikumu grūti iedomāties. "Divpusējās attiecības, oranža tulpe ne tikai simbolizē Jansona izteiksmes spēku, bet arī ir Nīderlandes karaliskā krāsa," norāda Rūse.

   Saistītie raksti
   0 komentāri
   Pievienot komentāru
   Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
   Izklaide
   Dzīve & Stils
   Jaunākie
   Populārākie
   Interesanti