Iznāk pirmā Dabas muzeja 170 gadu darbībai veltītā pastmarka

Atzīmējot Latvijas Dabas muzeja 170 gadu darbību, Latvijas Pasts (LP) ar pastmarku „Bruņuzivs” aizsāk jaunas pastmarku sērijas „Latvijas Dabas muzeja unikālie eksponāti” izdošanu.

Pastmarkas pirmās dienas zīmogošana notiks 2015.gada 20.februārī no plkst.10 līdz 18 muzeja telpās, Krišjāņa Barona ielā 4, Rīgā. Savukārt plkst.11 paredzēts arī svinīgs jaunās pastmarku sērijas pirmā izdevuma prezentācijas pasākums ar Latvijas Pasta un Latvijas Dabas muzeja pārstāvju dalību, kā arī iespēja muzeja speciālista pavadībā aplūkot pastmarkā attēloto eksponātu – bruņuzivi un citus paleontoloģiskā krājuma eksponātus muzeja ekspozīcijā. 

Unikālajam muzeja paleontoloģiskā krājuma eksponātam – bruņuzivij – veltītā pastmarka izdota 100 000 eksemplāru tirāžā; pastmarkas nominālvērtība ir 0,71 €, un tā atbilst vienkāršas B klases vēstules nosūtīšanai uz jebkuru no Eiropas Savienības valstīm. Līdz ar pastmarku izdota arī speciāla aploksne 1 500 eksemplāru tirāžā; jaunā izdevuma autors ir mākslinieks Ģirts Grīva.

Pastmarkā attēlotas aptuveni 384 miljonus gadu senas bruņuzivju ‘Asterolepis ornata’ fosilijas. Šīs sugas zivju fosilijas ir visbiežāk atrodamie devona perioda zivju pārakmeņojumi Latvijā – pārsvarā tikai kā nelieli kaula plātņu fragmenti. Tomēr, pateicoties unikāliem veselu eksemplāru pārakmeņojumu atradumiem 20.gadsimta 70. gadu sākumā un nesenākiem atklājumiem, šī suga uzskatāma par visdetalizētāk izpētīto Latvijas bruņuzivi. Paleoihtioloģiskiem pētījumiem Latvijā ir sena vēsture – pastmarkā attēloto bruņuzivs sugu pētījis un 1840.gadā zinātnisko nosaukumu tai piešķīris Jelgavā dzimušais dabaszinātnieks – paleontologs Eduards Eihvalds (1795–1876). Latvijas Dabas muzejs glabā un uzkrāj liecības par Latvijas teritorijas dabas vēsturi un tās daudzveidību mūsdienās, kā arī turpina pētniecības tradīcijas dabaszinātnēs.

Nākamo filatēlijas jaunumu plānots izdot 6.martā.

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti