Infografika: Jaunajā gadā visbiežāk apņemas sportot un tiekties uz mērķiem

78% Latvijas iedzīvotāju mēdz izvirzīt sev Jaunā gada apņemšanos, liecina AS “Dobeles dzirnavnieks” veiktā sabiedrības aptauja, kurā piedalījās 703 respondenti vecumā no 15 līdz 74 gadiem. Desmitā daļa iedzīvotāju sev solījumu dod katra jauna gada sākumā. Tomēr tikai aptuveni katrs divpadsmitais sagatavo darāmo darbu sarakstu un uzcītīgi to īsteno, virzoties uz nosprausto mērķi.

Visbiežāk apņemšanās tiek vienkārši paturēta prātā un ik palaikam sev atgādināta (52%). Latvijas iedzīvotāju piecas visbiežāk minētās apņemšanās ir regulārāk sportot (34%), aktīvāk tiekties uz saviem mērķiem (33%), kļūt laimīgākiem (28%), ēst veselīgāk (24%) un vairāk atvēlēt laiku ģimenei (24%).

Sievietēm svarīgākās apņemšanās saistās ar vēlmi būt mērķtiecīgākām un veltīt vairāk laika sev, kļūt laimīgākām, ēst veselīgāk un vairāk sportot, biežāk ceļot un uzturēties svaigā gaisā. Savukārt vīrieši visbiežāk apņemas aktīvāk sportot, vairāk veltīt laiku ģimenei, būt mērķtiecīgākiem, kļūt labākiem un laimīgākiem, ēst veselīgāk un atteikties no kaitīgiem ieradumiem, arī atrast dzīvesbiedri un biežāk nodarboties ar seksu. 

“Jaunā gada iestāšanās iezīmē laika ritējumu, tā liek atskatīties uz iepriekš paveikto un iedvesmo nākotnei. Rosina sākt visu no jauna un darīt lietas savādāk. Kā jebkura jauna pieredze, tā prasa zināmu piepūli un darbu. Vājuma mirkļos, pārkāpjot sev doto solījumu, cilvēki mēdz izjust vilšanos, dusmu un neticības sajūtu, kas pamazām noved atpakaļ pie vecajiem paradumiem. Taču tas nenozīmē, ka solījumi nav jādod un mērķi nav jāizvirza,” stāsta ģimenes psiholoģijas centra “Līna” psiholoģe Zane Avotiņa, kura piebilst, ka ir būtiski, lai mērķi būtu reāli, ar skaidrām darbībām, kas darāmas, lai sasniegtu izvirzīto:

"Daudz svarīgāk par izvirzītā mērķa sasniegšanu ir spēja saredzēt ceļu un konkrētās darbības – šodien pateikt saviem bērniem, ka tos mīlu, vai šodien sevi uzslavēt par lieliski paveikto darbu. Jaunā gada iestāšanas ir kā atskaites punkts, tomēr ir svarīgi atcerēties, ka katra diena ir piemērota tam, lai mainītos, mainītu savus paradumus un savas domas."

“Redzam, ka Jaunā gada solījumu topa augšgalā ir arī apņemšanās dzīvot un ēst veselīgāk. Tas priecē un sniedz virzību arī mums, pārtikas produktu ražotājiem, piedāvājot veselīgas, vienkārši pagatavojamas izvēles saviem klientiem un atvieglojot apņemšanās piepildīšanu,” sacīja AS “Dobeles dzirnavnieks” valdes priekšsēdētājs Kristaps Amsils.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti