Festivālā «Laba daba» šogad audīs palagu no maizes maisiņiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Arī šogad starptautiskā mūzikas un mākslas festivāla “Laba daba” laikā plānots vides aizsardzības pasākums – šoreiz festivālā taps posms no topošā palaga, ko auž no maizes maisiņiem, to Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta Panorāma" stāstīja festivāla organizatore Kristīne Pinkule.

"Šogad mēs palīdzēsim tapt Latvijas rekordam, aktualizējot tēmu par pārtikas nozarē neveselīgu, videi kaitīgu iepakojuma pārstrādi un stāstīsim par to, kā to aizvietot, kādas ir alternatīvas un vērsim lielāko maizes iepakojuma palagu Latvijā kā dāvanu simtgadei,” stāstīja Pinkule, norādot, ka šī ir biedrības "Aka Latvia" ideja.
 
Festivālā "Laba daba" taps viens no austā palaga posmiem. Palags tiek austs ar īstu steļļu palīdzību, izlietoto maizes iepakojumu – plastmasas maisiņus – ieaužot lielā palagā, stāstīja pasākuma pārstāve.

Biedrības "Aka Latvia" pasākumu koordinatore  Laura Pļavniece Lsm.lv norādīja, ka mērķis ir līdz Latvijas simtgadei no plastmasas maisiņiem noaust palagu 100 metru garumā. Kopš pavasara, kad sākta palaga aušana, ir noausti aptuveni 10 metri, kas tapuši, dodoties uz pasākumiem dažādās Latvijas vietās.

Palags tiek austs daudzus gadu desmitus vecās stellēs, kas tiek vestas līdzi uz dažādajām Latvijas vietām, atzina Pļavniece.

"Svarīgi – tad katrs, kurš ieauž maizes maisiņu, ieauž arī savu novēlējumu un vārdu, kuru pēc tam varēs apskatīt, kad būs viss saausts," teica Pļavniece. Pēc viņas sacītā – tad, kad palags būs nosausts, to varētu izstādīt Rīgā.

Biedrības pārstāve atzīmēja, ka „Aka Latvia” mērķis ir caur dažādiem mākslinieciskiem veidiem parādīt, ka nevajag izlietoto iepakojumu mest ārā un ka tam iespējams iedot otro elpu.

Jau ziņots, ka festivāls "Laba daba" notiks šīs nedēļas nogalē no 5. līdz 8. augustam. Jau ceturto gadu to varēs klausīties Radio NABA FM 95,8 un internetā audio tiešraidē. Būs dzirdamas intervijas ar festivāla māksliniekiem, dzīvo koncertu tiešraides un festivāla leģendas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti