Esplanādē divas nedēļas darbosies Japānas karstais avots

"Rīga 2014" programmas ietvaros no 30.septembra līdz 12.oktobrim Esplanādes parkā ikviens aicināts apmeklēt japāņu karsto avotu jeb interaktīvu vides instalāciju "Onsen".

Instalācija darbosies katru dienu no plkst.16 līdz 22, un tās apmeklējums ir bezmaksas. Rezervēt apmeklējumu laiku iespējams mājaslapā onsenriga.lv, līdzi jāņem dvielis un peldkostīms.

"Onsen" atradīsies vienā no Esplanādes strūklakām, kurā būs izveidota apsildīšanas iekārta, ko kurinās ar malku, lai uzturētu ūdeni ķermenim tīkamā temperatūrā, un ūdeni bagātinās Japānas sāļi.

Šis ir viens no Eiropas kultūras galvaspilsētas gada programmas notikumiem, kas tapis sadarbībā ar ES-Japānas festivālu komiteju un ļauj Latvijas iedzīvotājiem tuvāk iepazīt Japānas kultūru un vēsturi.

Japānā došanās uz "Onsen" jeb publisku pirti ir ļoti sena, taču joprojām populāra tradīcija. Iepazīstinot ar šo tradīciju, Esplanādē būs novietots koka namiņš, un ikvienam būs iespēja baudīt siltu vannu rudenīgajā Rīgā.

Instalācija Esplanādē ir radīta divu mākslinieku - japāņa Hajaši Jasuhiko un latvieša Aigara Bikšes sadarbības rezultātā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti