Dienas ziņas

Teatralizēta rekonstrukcija «Tu esi Latvija»

Dienas ziņas

Festivālam «Draugi» – 20

Cēsīs izveidota galda spēle «Latvijai 100»

Cēsīs izveidota galda spēle «Latvijai 100»

Cēsīs tapusi jauna galda spēle, kurā apkopoti dažādi interesanti fakti par notikumiem mūsu valstī kopš 1918. gada. Spēle “Latvijai 100” rosina izzināt nozīmīgus vēstures notikumus un personības, kas ietekmējušas dzīvi Latvijā gadsimta garumā. Galda spēles tapšanā piedalījušies Cēsu Vēstures un mākslas muzeja speciālisti, kā arī bērni.

Cēsu Vēstures un mākslas muzeja pedagoģe Evita Muceniece jau 2010. gadā, domājot par Latvijas simtgades tuvošanos, radīja lielformāta spēli, kurā apkopoja dažādus Latvijas vēsturē nozīmīgus notikumus. Dažus gadus vēlāk, skolēnu mudināta, muzeja pedagoģe uzsāka darbu, lai radītu galda spēli. Šī spēle ir domāta visa vecuma spēlētājiem, jo tā tapusi ar mērķi rosināt sarunas paaudžu vidū, par to, kas ir mana Latvija.

"[Spēle] domāta, lai rosinātu sabiedrību, ģimenes atcerēties, runāt, uzzināt par Latviju, iepazīt to un aizdomāties par to, kas ir mana Latvija un ko es varu dāvināt Latvijai," stāsta Muceniece.

Latvijas simtgades stāstu spēlē veido dažādas tēmas, politika, kultūra, māksla, ekonomika, sports. Kā atzīst spēles autore, atlasīt katram gadam nozīmīgākos notikumus nemaz nav bijis tik vienkārši. Bijuši gadi, kad notikumu bijis ļoti daudz, tāpat bijis pa kādam gadam, kad krietni nācies papētīt Latvijas vēstures notikumus.

"Piemēram, tādu faktu, ka jūnija mēnesī sniegputenis Latvijā. Tādu iekļāvām," atzīst Cēsu Vēstures un mākslas muzeja pedagoģe.

Kā atzīst mākslinieks, veidojot spēles tēlu, viņš vairāk domājis par tās saturu un izvēlējies saglabāt dokumentālās vērtības.

"Būtu ideāli, ja tā būtu telpiska spēle ar mini skulptūriņām, bet palikām pie dokumentalitātes. Es domāju, ka tas, jo tā ir vēsturiska spēle, darbojas vislabāk," spriež mākslinieks Raitis Jelevičs.

Spēles logo ir uzlecošā saule, kuras autore ir piecgadīgā Rūta. Savukārt okupācijas gadiem veltītās spēļu kārtis rotā saulīte ar lietus mākoņiem. Tos zīmējuši piecgadīgais Ansis un septiņgadīgais Jānis Namejs.

Galda spēle “Latvijai simts” tapusi ar Valsts kultūrkapitāla fonda un Latvijas valsts simtgades biroja atbalstu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt