Brīvdienu izklaides top-5: Pastāvēs, kas pārvērtīsies!

Kā zināms, daudzkārt sevi apliecinājusī Raiņa atziņa „Pastāvēs, kas pārvērtīsies!” ir izvēlēta par Raiņa un Aspazijas 150. jubilejas gada programmas nosaukumu, taču šoreiz runa nebūs par abiem dižajiem jubilāriem un pasākumiem, kas saistīti ar šo programmu, bet gan par lielām un mazām ambīcijām un izklaidēšanos.

1. Talkojam, neguļam!

„Pastāvēs, kas pārvērtīsies!” ir vadmotīvs arī 2015.gada Lielajai talkai, kas norisināsies 1500 oficiālajās un droši vien tikpat daudz neoficiālās talkošanas vietās 25. aprīlī visas dienas garumā.

Lielās talkas rīkotāju ambīcijas ir lielas - valsts simtgadē, 2018. gadā, pasludināt Latviju par tīrāko valsti pasaulē. Lai palīdzētu piepildīt šīs ambīcijas, kuras, iespējams, baro arī ikkatra šo rindu lasītāja godkāri, sestdien ilgi gulēt nedrīkstētu.

Talkojam, neguļam! Pēc tam izklaidējamies, ja vides uzkopšanas aktivitātes neuzskatām par gana labu izklaidi brīvdienā.

Talkas norises oficiālais laiks ir no plkst. 9 līdz plkst. 15, neoficiālais – neprognozējams. Talkošanas vietas izvēlē palīdzēs karte, bet sekot līdzi talkas norisei varēs, ieslēdzot Lielās talkas radio - Latvijas Radio 2, kura ēterā  visas dienas garumā būs talciniekiem veltīta programma, sākot no Lielās talkas himnas (himnas vārdi) kopīgas dziedāšanas plkst. 9.05 līdz īpašam  veltījumu koncertam „1000 sveicieni talciniekiem” un talkas rezultātu apkopojumam.

2. Pirms un pēc

Kas gan tās būtu par brīvdienām, kurās nevarētu atrast nevienu klubu pasākumu vai koncertu, ko ieteikt?! Šoreiz esam izvēlējušies dažus tādus, kuri nevarētu traucēt jūsu vēlmei piedalīties Lielajā talkā.

Piektdienas vakarā koncertzālē „Palladium” savu 10 gadu koncertdzīves jubilejas turneju „Soļi” noslēgs Aija Andrejeva.

Lai gan dziedātāja apgalvo, ka 14 jau notikušajos koncertos viņa publiku esot gāzusi gar zemi un publika savukārt gāzusi viņu no kājām, iespējams, nebūs tik traki, lai nevarētu sestdien piedalīties talkā, bet pēc talkošanas relaksēties mūsdienu tautas mūzikas grupas "Jauno Jāņu orķestris" pavasara lielkoncertā mūzikas namā „Daile”, kur grupa ar koncertu atzīmēs desmito gadskārtu kopš "Jauno Jāņu orķestra" dibinātāji - grupa „Dzelzs vilks” savas mūzikas iedvesmu sāka smelties latvju dainās.

Ja tas šķiet pārāk relaksējoši, kluba „Melnā piektdiena” piedāvājumā 25. aprīlī ir masīva, draudzīga lielāko Rīgas metāla un elektronisko izpildītāju cīņa. Viesis un ceremonijmeistars būs drum and bass grupa „Digital Digital” no Igaunijas.

Līdzīgu scenāriju liepājniekiem piedāvā „Fontaine Palace”, kur piektdienas vakarā varēs uzlādēties pirms Lielās talkas ar grupas „Triānas Parks” enerģiju, bet sestdien pēc talkas krist etnotransā, klausoties enerģisko folkmūzikas apvienību „Auļi”.

3. Pēdējā pārbaude

 „Pastāvēs, kas pārvērtīsies!” var novēlēt arī Latvijas hokeja valstsvienībai, kura, gatavojoties pasaules čempionātam, līdz šim spējusi uzvarēt tikai vienā no sešām pārbaudes spēlēm. Atlikušas divas pēdējās pret Slovākiju, kuras tiks aizvadītas „Arēnā Rīga” piektdien un sestdien, 24. un 25. aprīlī (plkst. 19.30 un plkst. 17), un jau pirmdien galvenais treneris sola nosaukt izlases sastāvu pasaules čempionātā Čehijā.

Čempionāts notiks no 1. līdz 17. maijam. Latvijas izlase A apakšgrupā Prāgā spēlēs pret Kanādu, Čehiju, Zviedriju, Šveici, Vāciju, Austriju un Franciju, savukārt B grupā Ostravā sacentīsies Somija, Krievija, ASV, Slovākija, Norvēģija, Baltkrievija, Slovēnija un Dānija.

Cerēsim uz hokeja izlases pozitīvām pārvērtībām. Grūti mācībās, viegli kaujā!

4. Zivis lido atkal

Jau šo sestdien, 25. aprīlī, visi ceļi, kuri nevedīs uz talkošanas vietām, vedīs uz Kuldīgu, kur ar palu šovu “Lido zivis Kuldīgā” tiks atklāta jaunā vasaras tūrisma sezonu.

Visagrāk – jau no pussešiem rītā – uz cīņu par „Planējošo vimbu” pulcēsies makšķernieki, bet no plkst. 11 pasākumi jau notiks daudzviet Kuldīgā. Būs 9. Kurzemes stāstnieku festivāls “Ziv zup” ar tradicionālo zupu pie Kurzemes kultūras mantojuma centra “Kūrava”. Ar zivju gardumiem varēs mieloties arī Pilsētas dārzā, kur ar zivju zupu, līdz grāpim dibens pliks, cienās labākās zupas meistares no Kuldīgas novada muzeja. Skrundas Profesionālā vidusskola piedāvās iemācīties pagatavot suši un ļaus šo gardo ēdienu arī nodegustēt, bet līdzņemšanai kādu zivi varēs iegādāties zivju tirdziņā. Mielošanos un tirgošanos ar zivīm jautrāku darīs dažādu orķestru un kapelu uzstāšanās, bet acis priecēs tautas tēlotājas mākslas studijas “Kuldīgas palete” izstāde-darbnīca “Zivju dēlis”.

Tiem, kuri tīko uzzināt ko vairāk par vidi, jādodas uz vides izziņas piestātnēm, kur pie Ventas ciemos būs atbraukusi Gauja, varēs izpētīt pasaules dīvainās ūdensradības un iepazīt vimbas vizītkarti. Savukārt tūristu vilinātāji stāstīs, rādīs un piedāvās, ko skaistu šogad skatīt, darīt, mēģināt. Tūristu un ceļotāju lenktuvē gaida spēles un atrakcijas “Ainiņas briežu dārzā”, būs iespēja izcept sklandraušus, izšaut ar loku, nogaršot izslavēto Padures muižas klēts koču ar cūkas šķiņķi, sajust senatnes elpu Vikingu teltī, apskatīt un aptaustīt pašbūvētu amfībiju, nogaršot Kuldīgas pusē tapušo Smilškalnu vīnu un novērtēt Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma audzēkņu prasmes.

Vēl palu šovā kopā ar Kuldīgas skautiem varēs pārbaudīt savu drosmi, veiklību un atjautību, iemēģināt ūdensbumbas, “Blue Shock Bike” elektrovelosipēdus, uzspēlēt disku golfu, paviesoties Dusmīgo putnu gravā un praktizēties lidojošo pūķu darināšanā un lidināšanā.

Dienas izskaņā plkst. 16  Sv.  Katrīnas baznīcā koncertā “Orlando teiksmainā dzīve” uzstāsies izcilais kontrtenors Sergejs Jēgers, bet restorānā “Metropole” atpūtas vakarā muzicēs Ieva Akurātere un Aivars Hermanis. Bet, kad satumsīs, plkst. 22.30 uz brīvdabas kino sezonas atklāšanu aicina “Goldingen Knight Cinema”, izrādot animācijas filmu “Lote no Izgudrotāju ciema”.

5. Kosmoss un podnieku dienas Latgalē

Nozīmīga šī nedēļas nogale ir arī Latgalē. Marka Rotko mākslas centrā Daugavpilī 24.aprīlī, atsaucot atmiņā centra atklāšanu pirms diviem gadiem, notiks kosmiski svētki, par kuriem parūpēsies mākslinieki, mūziķi, aktieri, centra darbinieki un viesi. Izbaudīt radošās aktivitātes pieaugušajiem un bērniem, kā arī jauno izstāžu sezonas atklāšanu palīdzēs klauni, iepazīstinot apmeklētājus ar jaunās sezonas izstādēm.

Kamēr Rotko mākslas centrā svinēs kosmiskus svētkus, Rēzeknes novadā ar vairākām pārvērtībām noslēgsies „Latgales podnieku dienas 2015”.

Piektdien Aivara un Vēsmas Ušpeļu darbnīcā „Malny Wylky” („Dzindras”, Mīškoņi, Maltas pagasts) tiks iekurts keramikas ceplis, bet pirms tam būs  podnieku paraugdemonstrējumi un stāsti, iespēja izmēģināt trauku lipināšanu ar rokām un vingrināties gleznošanā ar grupas V.I.V.A. māksliniecēm. Viduslaiku izdarības piedāvās biedrība „Kroma kolna bruoleste”, špeka degustāciju - biedrība „Latgolys golds", bet Gundars Kozlovskis veidos uguns skulptūru. Tas viss no plkst. 17 līdz 21, bet nākamajā dienā – sestdien, 25. aprīlī, plkst. 10 Ušpeļu cepli vērs vaļā un skatīsies, kādas pārvērtības notikušas ar keramiku.

Latgales podnieku svētkus 25.aprīlī pulksten 12 noslēgs rekonstruētās Lūznavas muižas ēkas un „Latgales podnieku dienu 2015” izstādes atklāšana. Izstādē būs aplūkojami Latgales podnieku darbi, rotkaļa Riharda Cibļa rotaslietas, fotokluba “ARTērija” ekspozīcija „Zemes brīnums”, kā arī Gundegas Rancānes un mākslinieku apvienības V.I.V.A.gleznas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti