Brīvdienu izklaides Top-5: Pa ķirbi?

Pārejot novembrī, domas kavējas pie Mārtiņiem, jo latviešu kalendārā Mārtiņi (10.novembris) iezīmē rudens beigas un ziemas sākumu. It kā klusais laiks, bet patiesībā budēļos iešana tikai sākas un turpinās visu ziemu līdz pat Meteņiem. Ko gan citu lai sadara? Jāstaigā apkārt! Tāpēc lsm.lv šoreiz, veidojot topu, nolēma paeksperimentēt ar maršrutu sastādīšanu.

Izklaide brīvdienās –Top-5: maršruti

1. Liliputija – labs maršruta sākums

Vilcienu kustības demonstrējumi uz pieciem dažādiem modeļiem, dzelzceļa modeļu būvniecības meistarklases un darbnīcas, ieskats modelisma vēsturē – šādu daudzpusīgu programmu saviem apmeklētājiem  līdz 3.novembrim  piedāvā Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejs izstādes „Liliputija" ietvaros. Lai nepalaistu garām „Liliputiju", lsm.lv to iesaka izvēlēties kā vietu, kur lai sliežu ceļu noskaņās tiktu skaidrībā, kuru no zemāk aprakstītajiem maršrutiem saukt par savējo.

Laika prognoze:

Svētdiena Rīgā būs apmākusies, brīžiem līņās, pūtīs mēreni stirps dienvidu vējš un gaisa temperatūra būs ap +10 grādiem.

2. Klubotāju – ķirbjotāju maršruts

Pa ķirbi!

Tiem sveškultūru svinamo dienu adeptiem, kuri iecienījuši palīksmot klubu gaisotnē , visticamāk, brīvdienu izklaides maršruts sāksies piektdien ar „Nabaklab", kur jau trešo gadu notiks lielais Halloween karnevāls ar nosaukumu „Pa ķirbi!". Šoreiz par pasākuma muzikālo atmosfēru gādās pašmāju regeja apvienība „Apofeoz Soundsystem", rokenrola grupa „Dust Devil Drive", itāļi „Mellowtoy" un Latvijas roka leģendas – grupa „Rūsa", kā arī radio „Naba" DJ apvienības „Ej apskrieties" un „Skazka". Gan paralēli pasākumam, gan pirms tā, kluba zālē „Morbergs" tiks izrādīta šausmu filmu programma, kas veltīta itāļu režisoram Dario Argento, atzīmējot viņa jaunākās filmas „Dracula 3D" iznākšanu. Visas nakts garumā apmeklētājus izklaidēs un pārsteigs arī dažādi šausmu filmās un tumšās pasakās mītoši tēli.

Veļu nakts karnevāls

„Jau kopš seniem mūsu senču laikiem tiem, kas pret pūķiem, jodiem un mošķiem kāvās, bija ticējums, ka rudenī, līdz ar miglas blāķiem un tumšajiem vakariem, atveras Aizsaules vārti un uz zemi tiek atļauts nākt mirušo senču gariem, kas pārstaigā savas vēl dzīviem staigātās tekas, darba vietas, tīrumus, mežus, pļavas un sētas...". Tā – krietni vien tautiskāk uz veļu nakts mistērijām sestdienas vakarā sauc Latvijas 1. Rokkafejnīca  Reiterna namā, tomēr piedāvājuma turpinājums atkal ir attālinājies no senajiem senču laikiem... Šogad karnevālā  kluba stāvi iegūs no Gētes „Fausta" aizlienētus nosaukumus. Otrā stāva skatuve būs „Šķīstītava" un tur šķīstīsies „Nighttales", „Art Of Memory" (Lietuva), „Karmafree", „Manzana" (Somija), "Golden Shower" un pasākuma galvenie dalībnieki – „Dark Nexus" un „Laime pilnīga". Bet pagrabā, protams, būs īsta „Elle" kopā ar „Raumatized", „A.Punishment", „Scent Of Blood", „Dehead", „Darrva", „Totenkopf", „Deformatron" u.c.

Laika prognoze:

Brīvdienās Rīgā jārēķinās ar mitru laiku. Lai arī vēji vairs nebūs tik stipri, lielākoties būs apmācies laiks, bieži smidzinās, brīžiem uzlīs arī stiprāk. Gaisa temperatūra dienās ap +10 grādiem, naktīs +6..+8 grādi.

3. Alternatīvs maršruts bez māžošanās

Līdzīgu skanisku baudu cienītājiem, kuriem no sirds nepatīk māžošanās karnevālisku mistēriju garā, ir iespēja pilnvērtīgi kompensēt ārvalstu izpildītāju trūkumu, izvēloties alternatīvu maršrutu, kurā ietilpst klubs „Melnā piektdiena" un koncertzāle „Palladium".

Itālijas progresīvā roka flagmaņi

„The Watch" piektdienas vakarā savu pirmo vizīti Latvijā noturēs klubā „Melnā piektdiena", piedāvājot klausītājiem „Genesis" koncertalbuma „Seconds Out" interpretāciju. Milānas kvintets „The Watch" ir ietekmējušies no pagājušā gadsimta 70.gadu klasiskā progresīvā roka, it īpaši no „Genesis mūzikas, taču viņi nekādi nav uzskatāmi tikai par britu supergrupas kopētājiem, un to itālieši apliecina savā darbībā. Lai arī mūziķi joprojām tur „Genesis" augstā cieņā, The Watch simtprocentīgi pieder 21. Gadsimtam un rada oriģinālu mūziku, kuru paši apzīmē ar vārdiem „vislabākās sastāvdaļas". Gluži vai neticami, cik ļoti grupas vadītāja un vokālista Simones Roseti balss skanējums un dziedāšanas maniere atgādina Pīteru Geibrielu...

Kā iesildītāji koncertā uzstāsies pašmāju „Holy Lamb" un igauņu „X-Panda".

Skotu indīroks

grupas „The View" izpildījumā 2.novembrī  „Palladium" koncertzālē varētu būt gana labs turpinājums šim alternatīvajam maršrutam. Turklāt šie mūziķi arī pirmo reizi spēruši kāju Baltijas valstīs. Jāsaka gan, ka lieki neriskējot un piedāvājot drošu mantu -  populārāko dziesmu  „Seven Year Setlist" turnejas koncertu.

Atzīti par „The Libertines" un „Arctic Monkeys" muzikālajiem mantiniekiem, „The View" daudzpusīgo skanējumu bieži salīdzina ar sava laika līdzgaitniekiem „The Horrors" un „The Automatic". Grupa sadarbojusies ar „Oasis" un „The Verve" producentiem un koncertējusi Apvienotās Karalistes lielākajos festivālos, tai skaitā Glastonberijā, „Isle of Wight", „T in the Park", „Reading and Leeds" festivālā un daudzos citos.

Laika prognoze:

Brīvdienās Rīgā jārēķinās ar mitru laiku. Lai arī vēji vairs nebūs tik stipri, lielākoties būs apmācies laiks, bieži smidzinās, brīžiem uzlīs arī stiprāk. Gaisa temperatūra dienās ap +10 grādiem, naktīs +6..+8 grādi.

4. Estrādes maršruts Sigulda – Rīga - ...

Sena Marhilēviča iecere

Šosestdien Siguldas koncertzālē „Baltais flīģelis" pulksten 18 notiks sen iecerētais un lolotais komponista un pianista Ulda Marhilēviča autorkoncerts. Koncertprogrammas pirmā daļa atvēlēta instrumentālajai mūzikai, kurā muzikālais centrs būs klavieres un paša komponista, šajā gadījumā pianista, Ulda Marhileviča klavierspēle, bet otrajā daļā – Marhilēviča dziesmas skatuves zvaigznes  Antras Stafeckas izpildījumā. Koncertā Marhilēvičs uzstāsies kopā ar saviem ilggadējiem skatuves partneriem – taustiņintrumentālistu Raimondu Macatu, vijolnieku Dzintaru Beitānu, kontrabasistu Modri Laizānu un sitaminstrumentālistu Ivaru Kalniņu.

Marhilēvičs noteikti varētu teikt, ka viņa dzīve ir mūzika, taču...

Mana dzīve – mūzika...

...savai jubilejas beneficei, kas notiks 3.novembrī Lielajā Ģildē, izvēlējusies Ilona Bagele. Iespējams, maršrutā no Siguldas šis skaļais apgalvojums šķiet pārāk spilgts un acīs krītošs, tomēr, iepazīstoties ar krāšņo buķeti, kuras krāšņākais zieds neapšaubāmi būs pati jubilāre, ir skaidrs – esam atgriezušies pompozajā metropolē.

Ar vienkāršām latgaliešu tautas dziesmām, brīnišķīgām latviešu un pasaules komponistu radītām populārajām melodijām, cauri tango un džeza improvizācijām, līdz slavenām operu ārijām un duetiem, kopā ar saviem skatuves partneriem – Samsonu Izjumovu, Sergeju Jēgeru, Andri Ludvigu, Ingu Pētersonu, Intaru Busuli, Daumantu Kalniņu, Daini Skuteli, Artūru Manguli, Iļju Orlavu, Katrīnu Paulu Dīringu, vijolnieku  Raimondu Ozolu, dejotājiem Ievu Kemleri, Rolandu Šteinbergu, pianisti  Ilzi Ozoliņu,  svētku orķestri Raimonda Macata vadībā  un pašu Maestro Raimondu Paulu.

Jubilāre Ilona Bagele beneficē  ļaus saviem skatītājiem ielūkoties arī video un foto atmiņās, izbaudīt  smieklus un asaras, sajust zaudējuma sūrumu un ovāciju saldo garšu.

Bet, ja tomēr gribat maršrutā izlaist pieturu „Rīga", tad nākamā stacija varētu būt Jelgava, jo tieši tur sestdienas vakarā pulcēsies tie, kuri alkst uzzināt, kāds ir

Lāčplēsis –

viens no pēdējo gadu dārgākajiem teātra un mūzikas mākslas projektiem, kura kopējās iestudējuma sagatavošanas un mēnesi ilgās turnejas izmaksas sasniedzot turpat pusmiljonu eiro. Svētdien „Lāčplēsis" jau būs Saldus Kultūras centrā, bet Siguldā, ja vēlaties maršrutam apļa kompozīciju, - tikai 12.novembrī, proti, pēc Mārtiņiem...

Laika prognoze:

Sestdienas vakars Siguldā būs ar pelēkām debesīm un brīžiem līs, pavēss - +7..+8 grādi.

5. Pūtēju un modistu rezidence

Nav noslēpums, ka pūtēju orķestriem ļoti labi sanāk špacierēt pa ielām. Un arī ielas malā stāvētājiem patīk. Nē, šoreiz – tik vēlā rudenī viņi nekur nedosies. Nedēļas nogalē viņi pulcēsies Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā uz piekto Baltijas valstu pūtēju orķestru diriģentu un ansambļu vadītāju forumu.

„Kāds gan mums, vienkāršajiem klausītājiem, no tā labums?!" jūs laikam jau skaļi kliedzat.

Āreče, labums ir no bezmaksas koncertiem, kas  2. un 3.novembrī  notiks viens pēc otra. Pārliecināties var šeit!

Nu? Vai nav vērts pavadīt kādu laiku kopā ar pūtējiem?

Ja šī kompānija par vienkāršu, radikāli nomainot dislokācijas vietu pret telpu, kur pulcējas smalkāk tērpti un iznesībā smalkāki ļauži, iegūstams radikāli uz modi tendēts rezultāts. Tāds panākams Rīgas Modes nedēļas pasākumos 1.un 2. novembrī – skatēs, prezentācijās, afterpārtijās un ballītēs. Programma – šeit!

Laika prognoze:

Brīvdienās Rīgā jārēķinās ar mitru laiku. Lai arī vēji vairs nebūs tik stipri, lielākoties būs apmācies laiks, bieži smidzinās, brīžiem uzlīs arī stiprāk. Gaisa temperatūra dienās ap +10 grādiem, naktīs +6..+8 grādi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti