Brīvdienu izklaides Top-5: Grāmatas, Meteņi, hiphops un ziema (papildināts)

Ziņu aģentūra LETA nedēļas vidū paziņoja: „Ziema vairs neatgriezīsies!”. Un mediji naski steidza piebalsot, iepriecinot savus lasītājus: „Klāt pavasaris, ziema vairs neatgriezīsies”. Urrā! 

Bet ko lai saka tie, kuriem ziemas šogad pietrūcis? Ko lai saka tie, kuri likuši uz ziemu lielas cerības? Ko lai saka tie, kuri vēl tikai plāno šīs nedēļas nogalē ar vērienu aizvadīt ziemas festivālu? Jāsakož zobi un jāuzliek meteņspoka maska, lai neredz skābo seju. Vai arī jāvērš skatiens citā virzienā. Kurā? 

Izklaide brīvdienās – Top-5:

1. Baltijas Grāmatu svētki – nokavētais un paspējamais

Lai arī pavasaris nebūt nerosina iegrimšanu grāmatās, tieši marta sākums ir laiks, kad grāmatizdevēji un grāmatu būšanu kūrētāji mudina apmeklēt grāmatu svētkus. Ir skaidrs, ka grāmatu tārpi nebūs daudz jāpierunā, vilinot ar kultūras programmas labumiem, jo iepriekšējie Baltijas mēroga grāmatu svētki Rīgā notika 2011.gada martā, tāpat daļu publikas, īpaši jauniešus, kā parasti, nodrošinās paralēli notiekošā izstāde „Skola 2014”, bet kas varētu pamudināt pārējos?

Programma, kā rīkotāji solīja, ir plaša. Ar to var iepazīties šeit, nomērķēt uz kādu konkrētu notikumu un trāpīt, bet var arī doties svētku virpulī uz dullo, ar domu, ka tik un tā kaut kas tajā laikā notiks. Tomēr ir skaidrs, ka darbā aizņemtajiem noteikti ies secen piektdienas odziņas, starp kurām ir lietuviešu literatūras grands Vitauts Bubnis, latviešu kino leģenda Jānis Streičs, izcilais selekcionārs Aldonis Vēriņš un visai lielu popularitāti ieguvusī detektīvromānu autore Dace Judina, kura svinēs romāna “Mēnesis pie jūras” atvēršanas svētkus.

Skumjām, protams, nav pamata, jo arī sestdiena Ķīpsalā sola tikšanos ar izcilībām, starp kurām būs grāmatas “Ļeņina harēms” autors amerikāņu rakstnieks Viljams Bērtons Makorniks un krievu rakstniece Marina Stepnova.

Un vēl svētdiena, kad paredzēti atvēršanas svētki diviem interesantiem izdevumiem: Ingmāra Līdakas grāmatai “Zoodārzs manā pagalmā” un Alda Linē monogrāfijai “Leļļu pasaules goda pilsonis” – pētījumam par leģendārā mākslinieka Pāvila Šenhofa dzīvi un daiļradi.

Kultūras programma ir smalki individuāla padarīšana. Galvenais, ka Ķīpsalā svētkus svinēs tie, kuri bez grāmatām savu dzīvi nevar iedomāties... Un tādu ir daudz, vismaz spriežot pēc grāmatu draugu ķēdes...

Laika prognoze:

Rīgā brīvdienas paies līdzīgi kā iepriekšējās dienas - daudz mākoņu, brīžiem saule. Nokrišņu nebūs un gaisa temperatūra naktīs ap nulli, dienās ap +5..+6 grādiem.

2. Uzmanību! Sigulda iet meklēt! Turaida atvadās.

Ja Ziema nolemj spēlēt paslēpes, tad Sigulda pieņem šo izaicinājumu un iet ziemu meklēt – radot baltajai karalienei īpašus svētkus – Ziemas festivālu Siguldā!” - optimistiski un rotaļīgi ir Siguldas Ziemas festivāla rīkotāji.

 

Par to, ko ziemas slēpšanās ir izsvītrojusi no festivāla programmas, lai vēsture klusē. Lai runā un, cerams, vēl ilgi pēc tam par to, kam lemts piepildīties, ja solidarizēsimies ar siguldiešiem un sekosim viņu aicinājuma uzburt „brīnišķīgo baltās ziemas pasaku savā iztēlē”...

Ziemas festivāla kalendārs atrodams šeit, tomēr īpaši izceļama ir Meteņdienas svinēšana Siguldā un Turaidā.

Jau sestdien no rīta, pulksten 11 Latvijas un ārzemju folkloras kopas ieskandinās arī Siguldas novadu dažādās vietās, arī pie Siguldas dzelzceļa stacijas, bet plkst. 14 Turaidā sabrauks tuvi un tāli maskoti meteņbērni no Siguldas, Lēdurgas, Rīgas, Līvāniem, Igaunijas un Somijas, lai kopīgi svinētu Lielo Meteņdienu, tādējādi atvadoties no ziemas un sākot gaidīt pavasara atnākšanu. Tiks lielīti savi novadi, plānoti jauni darbi, vārīta gardā Meteņputra un kopīgi dziedātas un dancotas Meteņu dziesmas un dejas, spēlētas veiklības spēles, tādējādi daloties zināšanās par tautas tradīcijām Meteņu dienā.

Piebilstams, ka vidzemnieku attiecības ar ziemu ir visai savādas un grūti izprotamas. Kamēr kalniņā šaipus Gaujas mēģina aizgaiņāt skumjas par ziemas prombūtni un rast sevī optimismu, ziemu iztēlojoties, tikmēr pakalniņā viņpus Gaujas līksmo un dej, ar slotu šamējo patriecot prom... 

Laika prognoze:

Nebūs ziemas Siguldā! Lai arī mākslīgajā slēpošanas trasē vēl var uzslēpot, laiks vairāk būs pavasarīgs... mākoņu dēļ varbūt rudenīgs. Naktīs temperatūra ap 0..-2 grādiem, dienās - +3..+5 grādi. Nokrišņu nebūs, bet saules arī maz.

 

3. Divas stundas ar „Depeche Mode

2.marta vakarā „Arēnā Rīga” sanāks vismaz 11 000 skatītāju, lai pavadītu vairāk nekā divas stundas ar „Depeche Mode”. Lai gan slavenie briti Latvijā jau viesojušies, katra reize sagādā ko tik negaidītu un interesantu, ka pēcāk jāmāj ar galvu, piekrītot apgalvojumiem, ka koncerts bija fantastisks. Šoreiz iemesls ir grupas jaunais albums “Delta Machine”.

Koncerta iesildītāji “Choir  Of Young Believers” uz skatuves kāps plkst. 19.30, bet “Depeche Mode” mūziķi, kuri par Rīgu pārvietošoties melnos luksusa klases “Mercedes-Benz” minivenos, uzstāšanos sāks plkst. 20.30.

Piebilstams, ka biļetes uz “Depeche Mode” šovu diemžēl ir izpārdotas.

Laika prognoze:

Ejot uz koncertu, saģērbieties silti. Lai arī kalendārs rāda pavasari, laiks būs pavēss - ap +2 grādiem.

 

4. Olimpiskajā Sporta centrā Latvijas „streetdance” čempionāts

Ja neesat laikus iegādājies „Depeche Mode” koncerta biļeti un nav izdevies to iegūt pie ieejas „Arēnā Rīga”, ir iespēja vēl paspēt uz alternatīvu pasākumu, kurā dinamiskiem šova elementiem atvēlēta teju pati svarīgākā loma.

Jau vismaz 10 gadus notiek Atklātais Latvijas „streetdance” čempionāts, uz kuru kā noteiktu atskaites punktu gatavojas ne tikai ļoti daudzi pašmāju jaunieši, bet šogad arī dalībnieki no Krievijas, Ukrainas, Baltkrievijas, Moldovas, Slovēnijas, Rumānijas, Zviedrijas, Francijas, Anglijas un, protams, no kaimiņvalstīm – Lietuvas un Igaunijas. Tomēr, kā norāda pasākuma rīkotāji, 70% dalībnieku ir no Rīgas un dažādām Latvijas pilsētām.

Sestdien, 1.martā, no plkst. 9 sacentīsies hip-hopa solo dejotāji dažādās grupās, vēlāk – hip-hop un house dueti un deju grupas. Otrajā dienā paredzētas disco dance un street dance sacensības.

Sacensībās spēkiem mērosies dejotāji vecumā no pieciem līdz pat 35 gadiem...

Laika prognoze:

Sestdiena - daudz mākoņu, maz saules - mēreni silts - ap +5..+7 grādiem.

5. Plašā Masļeņica un atceltā Masļeņica

Sestdien Masļeņicu iespējams svinēt tā, kā to dara daugavpilieši.

Piektdien, 28.februārī, Kalnciema kvartāla pārstāvji izplatīja paziņojumu par Masļeņicas un slāvu tirgus kultūras pasākumu atcelšanu 1.martā, solidarizējoties ar ukraiņu tautu un cienot demokrātiskas vērtības. Tirgus notiks kā parasti, kā arī tiks demonstrēta Ivo Brieža dokumentālā filma "Nacionālais pieskāriens".

Laukumā pie Borisa un Gļeba katedrāles Daugavpilī sestdien plkst. 12 sāksies pilsētas svētki „Plašā Masļeņica”. Būs svētku koncerts, kurā uzstāsies vietējie radošie kolektīvi, konkursi un spēles, vizināšanās ar zirgiem, cienasts ar pankūkām, salmu lelles sadedzināšanas rituāls, tautas svētki.Svētku pasākuma galvenie viesi - kolektīvs "Kaļina krasnaja" no Sanktpēterburgas.

Tikmēr Daugavpils Olimpiskajā centrā sestdien notiks starptautisks taekvondo turnīrs "Daugavpils kauss", kurā piedalīsies 290 jaunieši no septiņām valstīm. Sportisti sacentīsies trīs vecuma kategorijās: bērni (6-9 gadi), kadeti (10-13) un juniori (14-17). Šis turnīrs ir ikgadējā "Baltijas Olimpiskā kausa" pirmais posms, citiem vārdiem - nozīmīgas sacensības ceļā uz kausu.

Laika prognoze:

Sestdiena - daudz mākoņu, maz saules - mēreni silts - ap +5..+7 grādiem.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti