Brīvdienu izklaides Top-5: Foršiņie āķīši un kā pūpoli apaļie

Apaļš kā pūpols, apaļš kā pūpols, slimībā ārā, veselība iekšā!” – tā skaitīsim svētdienas rītā, maigi ieperot savas atvasītes, bet varbūt atvasītes iepērs mūs, ja būsim pēc sestdienas vakara izklaides gaitām svētdienas rītā aizgulējušies. Iemesls, lai aizgulētos, protams, kā vienmēr atradīsies. Un pērienam, protams, arī iemesls būs.

Izklaide brīvdienās – Top-5:

1. Foršiņās un foršiņie ar un bez āķīšiem Ķīpsalā

Jaunākie automodeļi, eksotiski tūnēti auto, klasiskie spēkrati, spēcīgs un iespaidīgs komerctransports un, protams, skaistas meitenes – tas viss veido auto kultūru, ko trīs dienas, no 11. līdz 13.aprīlim, varēs baudīt izstādē “Auto 2014” Ķīpsalā.

Pērn šo spēkratu šovu Ķīpsalā apmeklēja 31 977 interesenti, raksta rīkotāji, izmetot āķīti pēc āķīša, no kuriem katrs ir visai iedarbīgs. Piemēram? Lūk:

Liene Šomase un Liene Ušakova iejutīsies autoservisa darbinieču lomās.

Mūsu tērpi ir neierasti, koši un iespaidīgi – tie noteikti neatstās vienaldzīgu nevienu apmeklētāju! Šuvējas ir pacentušās godam,” stāsta Liene Ušakova un, koķeti smaidot, piebilst, ka autoizstādē vienmēr var sastapt foršas meitenes.

Droši vien varēs sastapt arī foršus puišus, kuri grozīsies ap foršām meitenēm. Vārdu sakot, visi 30 tūkstoši foršiņie brīvdienās sastopami Ķīpsalā, bet iespaidīgo āķīšu kolekciju, ja vēlaties uzāķēties, skatieties šeit.

Tas ir ieteikums arī nopietnajiem, jo, kas zina, varbūt nopietnie tur varēs sastapt nopietnās automīles...

Laika prognoze:

Laika apstākļi ārā būšanai brīvdienās būs visai piemēroti. Lai arī abās dienās brīžiem nedaudz uzlīs, nokrišņu būs maz. Svētdien pūtīs jūtamāks dienvidrietumu vējš. Gaisa tmeperatūra abās brīvdienās būs ap +10 grādiem.

2. Foršie svin nozīmīgas jubilejas Siguldā jeb svinēt jubilejas ir forši

Reiz, kad biju stingri apņēmies nesvinēt savu dzimšanas dienu, vecmāmiņa pamācīja: „Svinēt svētkus vajag, jo svētku tāpat dzīve ir maz!”

Spītīgu tiepšanos ar svētku nesvinēšanu gan nevar pārmest „Bigbendam Sigulda” un karavīru ansamblim „Zvaigznīte”. Pirms 10 gadiem bigbenda kolektīvs svinēja 50.jubileju kopā ar savulaik ļoti populāro karavīru ansambli „Zvaigznīte”, kam apritēja 40 gadi kopš tā dibināšanas.

Tagad šie foršie kolektīvi kopā svinēs nākamo apaļo jubileju. Svinības notiks sestdienas, 12.aprīļa, plkst. 18 Siguldas novada Kultūras centrā. Tur noteikti ies jautri, jo šādu kolektīvu jubilejās pulcējas paaudžu paaudzes gan uz skatuves, gan klausītāju rindās. Taisnību sakot, jāpiebilst, ka gan bigbendam, gan „Zvaigznītei” apaļā jubileja apritēja pērn, tomēr tas notikuma nozīmi nemazina.

Svinībās pulcēsies ansambļa „Zvaigznīte” pirmo sastāvu mūziķi – Ojārs Grīnbergs, Jānis Zirnis, Māris Namnieks, Ivars Kraucis, Valdis Eglītis un Dmitrijs Bite. Gan jau sveicēju rindās būs arī citi, jo no 1963. gada līdz 90. gadu sākumam "Zvaigznītē" darbojušies aptuveni 200 mūziķu. Kādus mūziķus pulcēs bigbends? Noteikti būs visi, kuri tiks uz svētkiem.

Programmu kuplinās arī bigbends „Valmieras Puikas” (vadītājs Gunārs Geduševs), solisti Inese Greste, Raimonds Eizenšmits, no Vācijas uz bigbenda jubileju atbrauks komponiste un dziedātāja Lolita Vambute. Īpašais viesis būs Intars Busulis.

Ja esat nolēmuši doties uz šīm lieliskajām svinībās, iespējams, jūs ieinteresēs arī „Eiropas nolaupīšana”, jo tieši šī sengrieķu mīta tēma šogad ir Siguldas mākslinieku kopizstādei, kas aplūkojama Siguldas novada Kultūras centrā no 11.aprīļa līdz 4.maijam. Tiesa, sestdienās - no plkst.12 līdz 15. 

Laika prognoze:

Sestdien Siguldā brīžiem uzlīs, taču kādā brīdī parādīsies arī saule. Pūtīs mēreni stiprs dienvidu vējš un gaisa temperatūra ap +8 grādiem.

3. Muzikāls lidojums džeza pasaulē Liepājā

Tikmēr Latvijas rietumu galā – Liepājas viesnīcas „Promenāde” Hika zālē sestdien, 12.aprīlī, plkst. 18 lielisku muzikālu lidojumu džeza pasaulē sola Daumants Kalniņš un viņa džeza kvintets

Pieredzējušie džeza mūziķi - Daumants Kalniņš, Mārcis Auziņš, Kristaps Vanadziņš, Toms Poišs un Rūdolfs Dankfelds koncerta programmā iekļāvuši gan zināmus, gan retāk atskaņotus džeza skaņdarbus, ko papildinās pašu mūziķu orģinālkompozīcijas.

Droši ļaujoties savam muzikālajam lidojumam un nojaucot pieņemtas robežas, mūziķi izdzīvo un dalās savā muzikālajā pārdzīvojumā ar klausītāju, un tieši džeza mūzikā šīs unikālā mirkļa emocijas spēj izpausties visspilgtāk, veidojot tiešu saikni mūziķim ar klausītāju,” teikts koncerta pieteikumā un tas nozīmē, ka būs forši.

Arī Liepājā (tāpat kā Siguldā) koncertu var mēģināt apvienot ar mākslas baudījumu, jo Liepājas muzeja lielajā izstāžu zālē Kūrmājas prospektā16 skatāma Liepājas mākslinieku kopizstāde „Pavasara atmoda”, kurā ar aptuveni 60 darbiem piedalās vairāk kā 30 mākslinieki. 

Taču, lai būtu pavisam lielisks sestdienas vakara turpinājums pēc lidojuma, iespējams, der piezemēties turpat „Promenādei” līdzās esošajā „Fontaine Palace” klubā.

Laika prognoze: 

Sestdiena Liepājā, visticamāk, paies bez lietus, pūtīs dzestrs vējš no jūras puses un temperatūra sasniegs +7 grādus.

4. Blūza un džeza lidojumi Rīgā

Arī metropole Rīga, protams, neatpaliek, piedāvājot lidojumus mūzikas pasaulē ar pacelšanos izstāžu zālēs un nosēšanos naktsklubos, taču teju katrs par pacelšanos un nolaišanos būs citās domās, tāpēc šoreiz pakavēsimies tikai pie lidojuma.

Neaptverama vēriena lidojumu 11. un 12.aprīlī piedāvā 4. Eiropas Blūza konkursa (European Blues Challenge) rīkotāji. Konkurss, kura programma pieejama šeit, norisināsies „Sapņu Fabrikā”. Tā kā tas ir galvenais gada notikums Eiropas blūza mūzikā, to apmeklēt solās fani no 24 Eiropas valstīm, nozares profesionāļi, ierakstu kompānijas utt. Konkursā sacentīsies 20 valstu nacionālo blūza konkursu uzvarētāji.

Tikmēr pašmāju jaunie džeza izpildītāji 12.aprīlī pulcēsies Bites Blūza klubā, kur, sākot no plkst. 14, notiks estrādes un džeza mūzikas audzēkņu ansambļu Valsts konkursa fināls

Konkursā piedalīsies Rīgas Doma kora skolas, Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas, Jelgavas Mūzikas vidusskolas, Ventspils Mūzikas vidusskolas un Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas ansambļi.

Cerams, šiem jaunajiem talantiem izdosies radīt lidojumu ne tikai klausītājiem, bet arī prominentajai žūrijai, kurā būs  viens no labākajiem Igaunijas basģitāristiem Toivo Unts, Manheinas Mūzikas un lietišķās mākslas augstskolas profesors, bundzinieks un perkusionists Mihaels Kitners no Vācijas, kā arī viens no vadošajiem Lietuvas džeza pianistiem Raimonds Dauginas.

 Laika prognoze:

Dodoties uz koncertiem, paņemiet līdzi lietussargu. Lai arī brīvdienās nelīs parāk daudz, gan sestdien, gan svētdien lietus brīžiem tomēr iespējams. Laiks būs aprīļa vidum atbilstoši silts - ap +10 grādiem dienās un ap +5..+7 grādiem vakaros.


5. Un tad... pamošanās ar pūpolpērienu, bet vakars "Mēnesgaismas dārzā"

„Apaļš kā pūpols, apaļš kā pūpols, slimībā ārā, veselība iekšā!”... bet, kad šie rituāli beigušies, iespējams, sirds un prāts tieksies kur augstāk.

Iespējams, tas varētu būt „Mēnesgaismas dārzs” Sv. Jāņa baznīcā. Svētdien, 13.aprīlī, plkst. 21 tur būs īpašs Pūpolsvētdienas koncerts - skanēs Jura Karlsona jaunā opusa „Mēnesgaismas dārzs” pasaules pirmatskaņojums.

Programmā iekļauta arī Ata Stepiņa Prelūdija un fūga par korāli „Dievs Kungs ir mūsu stiprā pils” ērģelēm, šobrīd pasaulē ļoti pieprasītā komponista Riharda Dubras darbs „Ecce Dominus” soprānam, saksofonam un ērģelēm, kā arī Aivara Kalēja Tokāta par korāli „Gods Dievam augstībā” ērģelēm.

Līdzās latviešu komponistu darbiem Pūpolsvētdienas koncertā skanēs arī kaimiņzemes Igaunijas komponistes Gaļinas Grigorjevas „Lūgšana” (Molitva) saksofonam un ērģelēm.

Koncertā piedalīsies dziedātāja Gunta Davidčuka-Gelgote (soprāns), saksofonists Artis Sīmanis un ērģelniece Kristīne Adamaite.

Šis koncerts vienlaikus būs arī „Latvijas Radio 3 – Klasika” Eiroradio tiešraide, tālab to dzirdēsiet jūs un arī klausītāji Čehijā, Dānijā, Igaunijā, Lielbritānijā, Spānijā un Zviedrijā. Savukārt koncerta ieraksts vēlāk skanēs arī Austrālijā, Portugālē, Rumānijā un Vācijā.

Laika prognoze: 

Svētdienas vakarā Rīgā nelīs, bet varētu būt visai brāzmains dienvidu vējš līdz 10 metriem sekundē. Gaisa temperatūra vakarpusē ap +6..+7 grādiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt