Balodis jautā: Kuram kūkas traucē strādāt?

Teksasas štatu satrauc ASV armijas iebrukums, Islandes premjerministrs kūkas un hokeja dēļ neatbild uz jautājumiem, mikroviļņu krāsns 17 gadus maldina zinātniekus, Laimdota Straujuma aiziet uz nepareizo sēdi, bet tiek lūgta palikt, un Krievijas jaunajam supertankam gadās misēklis - par to visu pieci.lv rubrikā “Baldis jautā”. Rubrikas autors Rūdolfs Balodis ieskatās aizvadītās nedēļas interneta dzīlēs un jautā.

Kurš baidās no savējiem?

ASV Teksasas štatā liels skaits iedzīvotāju satraukušies, ka viņu zemē drīzumā gaidāms iebrukums. Bet tā nebūšot kāda ASV nedraudzīga valsts. Tā būšot pati ASV armija.

Par pamatu baumām ir militārās mācības “Jade Helm 15”, kuras paredzētas septiņos štatos, tostarp Teksasā. Mācības aprakstītas kādā "PowerPoint" prezentācijā, kura atrodama internetā, un tajā redzama karte, kurā Teksasa atzīmēta kā “naidīga teritorija”. Protams, karte attēlojusi hipotētisku situāciju, bet daudzi to interpretējuši citādāk.

Štata gubernators Gregs Abots tā vietā, lai atspēkotu sazvērestības teoriju, norīkoja Nacionālo gvardi uzmanīt militārās mācības. Savu rīcību gubernators pamatoja, sakot, ka “Teksasas iedzīvotājiem svarīgi apzināties, ka viņu drošība, konstitucionālās tiesības, privātīpašums un pilsoņu brīvības netiks aizskartas”.

Cik ilgi var bēgt no jautājumiem?

Islandes premjerministrs Sigmundurs Davids Gunnlaugsons aizvainojis parlamentāriešus, iztaujāšanas laikā pēkšņi atstājot sēžu zāli. Pamatojums: viņš gribēja tikt pie šokolādes kūkas uzgaidāmajā telpā. Minētā kūka pasniegta ar putukrējumu un bumbieriem un no tās bija palikusi tikai viena šķēle.

Pirms aptuveni mēneša Gunnlaugsons arī izvairījies tikt iztaujāts, atsakot iepriekš sarunātu interviju. Toreiz premjerministrs apmeklēja hokeja spēli starp Islandi un Beļģiju. Savā “Facebook” kontā viņš pauda sajūsmu par savas valsts uzvaru ar 3-0.

Keppni í A-riðli 2. deildar heimsmeistaramótsins í íshokkí er hafin í Laugardalnum og byrjar vel. Ís(hokkí)land 3 - Belgía 0. Til hamingju strákar!

Posted by Sigmundur Davíð Gunnlaugsson on Pirmdiena, 2015. gada 13. aprīlis

 

Pēdējā laikā bijuši vēl citi gadījumi, kad premjerministrs bēdzis no jautājumiem, un vairumu gadījumu vieno kas kopīgs: premjerministram bija jāatbild par sevis virzīto ieceri atcelt kapitāla kontroli trim bankām, kas izraisīja valsts banku sistēmas sabrukumu 2008.gadā. Šo plānu premjerministrs vēlas realizēt līdz parlamenta vasaras pārtraukumam, tikmēr parlamenta opozīcija sūdzējusies, ka tiek zaudēts laiks ieceres izvērtēšanai. 

Kā var priecāties par kļūdu?

17 gadus Austrālijas kosmosa pētnieku grupu centās izskaidrot signālus, kurus uztvēra tās teleskops un kurus uzskatīja nākam no citas galaktikas. Beidzot ir noskaidrota atbilde: signālus izraisījušas mikroviļņu krāsnis pētnieku virtuvē.

Atklājumu veica doktorantūras studente, kurai šķita dīvaini, ka signāli tiek uztverti tikai darba laika stundās. Pēc ilgākas izpētes viņa konstatēja, ka mikroviļņu krāsns atvēršana, pirms tā pilnībā beigusi darboties, ietekmē teleskopa rādījumus.

Zinātnieki uz atklājumu lūkojas pozitīvi. Tagad viņi spēšot izšķirt viltus signālus no kosmiskajiem.

Kurš aizgāja ne tur?

Pirmdien Ministru prezidentei Laimdotai Straujumai bija paredzēts ierasties uz parlamentārās izmeklēšanas komisijas sēdi par bankas “Citadele” pārdošanu, taču, sajaukusi telpas, viņa nonāca citā komisijā – par Zolitūdes traģēdiju.

Brīdī, kad runāja iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis, telpā ienāca premjere un apsēdās viņam blakus. Todien komisijā runāja par glābšanas dienestu, pašvaldību savstarpējo sadarbību un valdības lomu krīzes situācijās.

Straujuma aptvērusi savu kļūdu un grasījusies dotiem prom, bet viņu uzrunājis komisijas vadītājs Ringolds Balodis: “Viņi [parlamentārās izmeklēšanas komisija par bankas “Citadeli” pārdošanu] pagaidīs. Tā banka jau ir pārdota. Ko tur viņi izmeklēs?” viņš mudināja Ministru prezidenti palikt.

Kāds būs Krievijas slavētais jaunais tanks?

Maskavā, Sarkanajā laukumā divas dienas pirms 9.maija parādes notika mēģinājums, kurā piedalījās arī jaunais Krievijas izstrādātais un daudz slavētais tanks “Armata T-14”. Mēģinājuma laikā tanks pēkšņi apstājās un tā vadītājs pacēla sarkanu karogu, vēstot par radušos problēmu, un pie tanka piebrauca speciāls spēkrats, lai aizvilktu to.

Pasākuma vadītājs skaidroja, ka apstāšanās bijusi ieplānota, lai demonstrētu militārās tehnikas evakuāciju no kaujas lauka, tā atnākušo ļaužu vidū izraisot smieklus. Galu galā aizvilkšana nebija nepieciešama, jo pēc pusstundas tanks spēja turpināt kustību pats.

Jāpiezīmē, ka tanks ir izstrādes stadijā un to plāno ieviest 2020.gadā. Tiek solīts, ka ierocis varēs lepoties ar vairākām augsta līmeņa tehnoloģijām: automātisko lādiņu pārlādi, jauna tipa bruņām un ar tālvadību kontrolējamu ložmetēju. Jau tagad to raksturo kā “meistardarbu mūslaiku tanku būvniecībā”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti