„Kā uz eiro monētām nonāca Latvijas sudraba pieclatnieka tautumeitas attēls?”, „Kāpēc eiro banknotes izgatavotas no kokvilnas?”, „Ja visas eiro banknotes saliktu vienu aiz otras, cik reizes tās “apietu” apkārt zemeslodei?” ir vien daži no jautājumiem, uz kuriem saistošā veidā var gūt atbildes ikviens izstādes apmeklētājs. Saturiski un vizuāli bagātīgā izstāde ir visaptverošs uzziņas avots gan pieaugušajiem, gan vērtīgs mācību līdzeklis skolām un augstskolām. Izstādē padomāts arī par pašiem mazākajiem apmeklētājiem, kas bērnu stūrītī eiro var iepazīt ar izzinošu spēļu palīdzību.
„Eiropas Komisijas ceļojošā izstāde, kas ar panākumiem ir viesojusies vienpadsmit citās ES dalībvalstīs, sasniegusi arī Latviju. Izstāde sevi pierādījusi kā moderns un pieprasīts veids, kā sabiedrībai pastāstīt par eiro, jo izstāde ir interaktīva ar līdzsvarotu informatīvo un izklaidējošo daļu. Ceru, ka apmeklētāji mājup dosies ar kaut nedaudz lepnuma par šo eiropiešu kopējo sasniegumu – eiro, un ka ar izstādes palīdzību eiro Latvijas iedzīvotājiem kļūs tuvāks,” sacīja Eiropas Komisijas viceprezidents, Ekonomikas un monetāro lietu un par eiro atbildīgais komisārs Oli Rēns.
„Šī ir lieliska iespēja Latvijas iedzīvotājiem iepazīties ar naudu, kas no nākamā gada 1. janvāra kļūs par mūsu ikdienu. Ievērojamā grafiķa Riharda Zariņa 1929. gadā zīmētā tautu meita, kas atradīsies uz 1 un 2 eiro monētām, sev līdzi nes spēcīgu kultūras mantojumu un tā būs kā tilts, kas savienos neatkarīgās Latvijas izveidoto latu, ko atjaunojām pēc neatkarības atgūšanas, un Eiropas valstu saimes, kurā esam pilnvērtīgi atgriezušies, vienoto valūtu – eiro,” uzsvēra Ministru prezidents Valdis Dombrovskis.
„Eiro – mūsu nauda. Tā mēs sauksim eiro jau pēc nepilniem trim mēnešiem. Panākt, lai Latvijas iedzīvotājs ar lepnumu teiktu „Eiro – mana nauda”, ir izaicinājums. Tomēr atcerēsimies, ka Latvija ir jau 18. valsts, kas iestājas eirozonā. Līdz šim atvadas savai ne mazāk iemīļotajai Vācijas markai, Itālijas lirai, Francijas frankam vai Igaunijas kronai ir teikuši daudzi Eiropas iedzīvotāji un par savu naudu sākuši saukt eiro,” savā uzrunā klātesošajiem norādīja finanšu ministrs Andris Vilks.
Izstāde būs atvērta apmeklētājiem no 12. septembra un apskatāma līdz 17. oktobrim Rīgas Latviešu biedrības nama Baltajā zālē. No 21. oktobra līdz 29. novembrim tā būs pieejama Daugavpils Kultūras pilī, bet no 2. decembra līdz 7. janvārim – Liepājas Olimpiskajā centrā.
Uz izstādi ekskursijās īpaši tiek aicinātas skolnieku un studentu grupas. Izstādē iespējams arī noturēt klašu stundas par eiro un Eiropas Savienību, iepriekš piesakoties pa izstādes koordinatora pa tālruni 28300095.
Latvija eirozonai pievienosies 2014.gada 1.janvārī.