Alūksnes jubilejai auž jostu ar latvju zīmēm

Šogad aprit 95 gadi, kopš Alūksne ieguvusi pilsētas tiesības. Atzīmējot šo jubileju, top arī alūksniešu kopīgi veidota, netradicionāla dāvana. Tā būs josta ar latvju zīmēm, kurā savus dzīparus visa gada garumā reizē ar vēlējumu savai pilsētai aicināts ieaust ikviens alūksnietis.

Jostas aušana norit Tautas lietišķās mākslas studijas „Kalme" vadītājas Renātes Pilipas uzraudzībā, un viņas padoms lieti noder, ja pie stellēm nākas sēsties pirmo reizi.

"Es nedaudz baidījos, kā tas būs, ka cilvēki, kas to nav darījuši, pirmo reizi sēdēs un audīs. Ir viegli stāstīt tam, kurš zina, ir jāprot tam, kurš zina, pastāstīt tam, kurš mācās," saka Pilipa

Alūksnes jostā tiks ieaustas trīs stiprās latviešu rakstu zīmes – krusts, aplis un Dieva zīme. Tās simbolizē laimi, enerģiju, sauli, mūžību, gaismu un tiekšanos uz augšu.

"Tā ir aizsardzība parasti no sliktām lietām," atzīst Pilipa. "Pozitīvās domās, kurās mēs ieaužam jostā, raidām Visumā. Es jau esmu iedomājusies, ka šī noaustā josta jubilejas reizē tiks apvīta ap cilvēkiem, lai tā vieno mūsu cilvēkus (..)," uzsver Pilipa.

Alūksnes novada pašvaldības kultūras nodaļas vadītāja Sanita Eglīte stāsta, ka tieši šādu dāvanu nolemts radīt, jo šajā tumšajā laikā nepieciešams radīt kaut ko gaišu. "Mēs aizdegāmies ar šo ideju," saka Eglīte.

Kopīgi austajai jostai paredzēts arī simbolisks tālākais mūžs - tā kalpos kā amata simbols pilsētas mēram - gan tam, kurš tagad ir pie varas, gan viņa pēctecim. "Ir daudzas pilsētas, kur pilsētas vadītājam ir ķēde ,(..) mēs esam malēnieši, mums būs citādāk," saka Eglīte.

Un pirmo dzīparu ieaust jostā aicināts Alūksnes novada domes priekšsēdētājs Arturs Dukulis. "Es gribētu sabiedrībai ieaust labas domas, gaišu prātu un saticību," saka Dukulis.

Katrs dzīpars jāieauž arī ar savu vēlējumu pilsētai.

Skanot Artūra Reinika Alūksnei veltītajai dziesmai, pirmie dzīpari ar vēlējumiem kopīgajā Alūksnes jostā ieausti, un tagad tautas lietišķās mākslas studijā „Kalme” gaida ikvienu alūksnieti, lai līdz valsts svētkiem dāvana taptu gatava.

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt