4. studija

Pircējiem grūti orientēties produktu marķējumos - to ir par daudz

4. studija

Dejotāji piecās paaudzēs

Valodnieki Vestardu noraida

Vestardam tomēr neatrodas vieta kalendārā – kā to skaidro valodnieki?

Aptuveni pirms trim gadiem aktualizēts jautājums par vārda Vestards, kāds ir arī izcilajam Latvijas pianistam Vestardam Šimkum, iekļaušanu kalendārā. Bija lielas cerības un solījumi, ka tas tiks izdarīts, bet tas tā arī nav noticis. 

Pirms vairākiem gadiem Latvijas Televīzijas raidījums "4.studija" veidoja sižetu par vārda Vestards iekļaušanu kalendārā. Valsts valodas centrs (VVC) sacīja, ka to tik tiešām varētu iekļaut kalendārā. Trīs gadi ir pagājuši, bet vārdam Vestards arī šoreiz vieta kalendārā nav atradusies.

"Iekļaušanai kalendārā kopā tika ieteikti 516 vārdi, un no tiem komisija par pilnībā atbilstošiem visiem kritērijiem un papildu nosacījumiem atzina tikai septiņus vārdus. Par Vestarda vārdu komisijas balsojums sadalījās šādi: divas balsis par un pret piecas," teica VVC direktora vietnieks Agris Timuška.

Šogad komisija ir lēmusi kalendārā iekļaut šos vārdus: Audra, Bille, Saule, Saulis, Daivis, Ģedimins, Ritums. 

Taču šo vārdu nēsātāju skaits ir mazāks nekā vārdam Vestards, jo šobrīd ir reģistrēti jau 38 Vestardi.

"Iepriekš tika uzskatīts, ka vārdam Vestards ir labas izredzes tikt iekļautam [kalendārā], tomēr šoreiz komisija ņēma vērā vēl vienu papildkritēriju, un tas ir šī vārda analoga esamība jau tradicionālajā kalendārā. Un Vestarda gadījumā tāds ir Viestards.

Tāpēc [ar] tik fonētiski līdzīgu vārdu neuzskatīja par nepieciešamu vēlreiz papildināt sarakstu," teica VVC pārstāvis.

Bet vai tas, ka pirms trim gadiem bija 23 vārda Vestards nēsātāju, un nu to skaits ir pieaudzis līdz 38, nav pamats kaut ko mainīt? "Tas ir labi, šī tendence ir pozitīva. Tas varbūt nākamajā reizē būs lielāks pamats šī vārda iekļaušanai [kalendārā]," sprieda Timuška.

Nākamā reize, kad lems par to, kādus vārdus iekļaut kalendārā un kādus ne, varētu būt tikai pēc trim gadiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt