4. studija

4. studija

4. studija

Kam jāapmaksā pagrabā ierīkota zagļu perēkļa elektrības rēķini?

Kādu sodu var saņemt, pie savas mājas izkarot NATO karogu?

Privātpersonas Latvijā var brīvi nopirkt NATO karogus, bet izmantot nedrīkst

Latvijā privātpersonas var brīvi iegādāties NATO karogus, taču lietot tos nemaz nedrīkst. LTV raidījums “4.studija” noskaidroja, ka NATO karogus var izmantot tikai valsts institūcijas, kuras tiešā veidā pārstāv valsts intereses saistībā ar NATO, tā ir Aizsardzības ministrija un Nacionālie bruņotie spēki.  

Latvija jau vairāk nekā 10 gadus ir ES un NATO dalībvalsts, un ES karogus pie mājām varam redzēt bieži, bet par NATO karogu to apgalvot nevar. Pie raidījuma vērsās kāds skatītājs Aivars, jautājot, kāpēc tā ir.

“Es negribu teikt, ka tagad tam karogam ir jāplīvo pie katras mājas vai pie ciema padomes. Bet ir taču tādas iestādes, kas darbojas ciešā saistībā ar NATO - tā ir Saeima, tas ir Ministru kabinets, tā ir Iekšlietu ministrija, tā ir Ārlietu ministrija. Nekur mūsu valstī šo karogu neredz! Kāpēc?” brīnījās Aivars.

To, pie kurām iestādēm noteikti jāatrodas NATO karogam, nosaka Ministru kabineta noteikumi, un tās patiešām ir tikai dažas ēkas.

“NATO karogu izmanto tikai tās valsts institūcijas, kuras tiešā veidā pārstāv valsts intereses saistībā ar NATO gan ārvalstīs, gan realizē NATO politiku šeit uz vietas. Tā ir Aizsardzības ministrijas, Nacionālo bruņoto spēku štābs (NBS) štābs,” raidījumam skaidroja Ārlietu ministrijas preses sekretārs Raimonds Jansons.

Tikmēr raidījums “4.studija” pārliecinājās, ka  privātpersona var brīvi iegādāties NATO karogu. Divos uzņēmumus, kas tirgo karogus, raidījumam atbildēja, ka tos iespējams pasūtīt, tiesa, būs jāpagaida dažas dienas.  

Lai gan NATO karogs tirgū ir brīvi pieejams, izrādās, privātpersonas to lietot nemaz nedrīkst. Privātpersonām par NATO karoga neatbilstošu izmantošanu var tikt piemērots sods.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Ikdienai
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti