Ārpus Rīgas

Piecos gados jaunu seju un aprīkojumu ieguvusi Liepājas Valsts 1. ģimnāzija

Ārpus Rīgas

Biškopjiem vairs nav pieejams atbalsts par Amerikas peru puves dēļ bojā gājušām bitēm

LLKC pārstāvis Māris Narvils par to, kā pareizi sēt un audzēt stādus

Pēdējais laiks sākt sēt un audzēt tomātu stādus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Lai arī ārā vēl valda ziema, pašlaik ir laiks telpās sākt sēt un audzēt atsevišķu dārzeņu stādus. To telefonintervijā Latvijas Radio stāstīja Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) vecākais speciālists dārzkopībā Māris Narvils.

Pēc viņa teiktā, pašlaik nebūt nav par agru sākt sēt, piemēram, tomātus, papriku, puravus – tie ir augi, kam ir vajadzīgs ilgs veģetācijas periods labai ražai.

"Marta pirmās nedēļas faktiski ir pēdējie termiņi, kad šos [augus] noteikti vajadzētu izsēt.

Noteikti ieteiktu izmantot speciālos kūdras substrātus, kas ir paredzēti noteiktu kultūru sēšanai. Nevajadzētu aizrauties ar pašdarbību – mēģināt pašiem substrātus veidot, tas nav vajadzīgs. Tos labāk izmantot audzēšanas periodā," teica Narvils.

Tāpat pašlaik ir laiks sēt dekoratīvās kultūras. Arī puķu stādiem ir vajadzīgs samērā ilgstošs periods – pat vairāki mēneši, lai tie izaugtu, sacīja dārzkopības speciālists.

"Var parūpēties arī par palodzes dārziņu. Tātad ļoti labi aug sīpolloki, ko vairākus mēnešus pats veiksmīgi izmantoju. Var, protams, dažādas sēkliņas sēt pirmajiem tā sauktajiem mikrozaļumiem, kas nedēļas laikā jau ir izmantojami. Gan redīsu sēkliņas, gan zirņus, gan pupas – tādus, kas ir rupjākas sēklas, iegūstot dīgstus, kas dod pirmo pavasara zaļumu," sacīja LLKC pārstāvis.

Var arī diedzēt sēklas, kas esot samērā vienkāršs process.

Vajadzīgs virtuves papīra dvielis vienmērīga mitruma nodrošināšanai, kā arī lēzens trauks. Tas jāsamitrina ar siltu ūdeni un pēc tam tur vienmērīgi jāieber sēkliņas. Trauks jāieliek vietā, kur ir vairāk nekā +20 grādi, stāstīja speciālists.

"Galvenais parūpēties, lai tā mitruma nepietrūkst. Tad jau sadīgšana notiek ļoti ātri," teica Narvils, norādot, ka pēc dažām dienām vispirms parādās asni, vēlāk – arī dīgļlapiņas, ko var likt, piemēram, uz sviestmaizes, un tādējādi nodrošināt vitamīnus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti