Šobrīd gurķu sēšanai ir vēl nedaudz par agru. Tomēr, ja esat nolēmuši mājās, piemēram, paeksperimentēt un gurķus audzēt uz palodzes, tad gan ir šobrīd īstais brīdis jau ķerties pie darba.
SIA “Mārupes siltumnīcas” agronome Anna Paja stāsta, ka “gurķis labāk padosies dzīvoklī uz palodzes nekā tomāts. Gurķus var izaudzēt. Divus līdz trīs, varbūt pat četrus, piecus gurķīšus var.
Tā stāsta agronome Anna Paja. Savukārt tiem, kuri plāno gurķus pēc tam audzēt siltumnīcā vai klajā laukā, ar sēšanu jāpagaida līdz aprīļa vidum.
SIA “Mārupes siltumnīcas” agronome Anna Paja saka, ka “nedrīkst iesēt pa ātru, jo tā mēs viņu novārdzinām, turot uz palodzēm”.
Vispateicīgākā augsne gurķu sēšanai ir veikalos nopērkamais smalkās frakcijas kūdras substrāts.
“Gurķiem ir tā lieta, kā mēs tos nepārpiķējam. Tas nozīmē, ka gurķus, ķirbjus, kabačus mēs sējam uzreiz podiņos. Viena sēkliņa vienā podiņā,” saka Bulduru Dārzkopības vidusskolas agronome Laima Ozoliņa.
Eksperti arī norāda, ka nevajag pārspīlēt ar sēšanas dziļumu. “Puscentimetru, un tad ierušini viņu iekšā un viegli piespied no virsas,” iesaka Laima Ozoliņa.
Pēc tam kūdru aplaista vai vēl labāk - apsmidzina ar ūdeni. Augsnei visu laiku jābūt mitrai, bet ne slapjai. Mēslojums nav nepieciešams. Gurķi dīgst siltumā 20 - 24 grādu temperatūrā. Nepieciešama gaisma. Pēc aptuveni piecām dienām sēklām vajadzētu būt izdīgušām.
“Mums ir arī jārūpējas par to, lai saule jaunos stādiņus neapdedzina. Ļoti spilgtās dienās dēsti ir nedaudz jāēno, gurķīši arī ir jārasina,” saka Laima Ozoliņa.
Nepakurināmā siltumnīcā vai ārā gurķus var stādīt tikai tad, kad paliks krietni siltāks.
“Gurķim ir galvenā problēma vēsa kāja. Kājai jābūt siltai. Augsnei jābūt iesilušai 15-18 grādi, un tad var stādīt gurķi,” skaidro Anna Paja.