Rīta Panorāma

Laika ziņas

Rīta Panorāma

Kontrabass un Dziesmas tukšai vietai – monoizrādes dvēselei

Ieceļošana Apvienotajā karalistē turpmāk ar pasēm

Ieceļošana Apvienotajā Karalistē turpmāk ar pasēm

No 1. oktobra tikai tie Latvijas valsts piederīgie, kuri ieguvuši pastāvīgā vai pagaidu iedzīvotāja statusu, pagaidām Apvienotajā Karalistē vēl varēs ieceļot uzrādot identifikācijas karti. Visiem pārējiem ceļotājiem līdzi jābūt pasei, pretējā gadījumā viņi Apvienotajā Karalistē netiks ielaisti.

No šā gada 1. oktobra ieceļošana Apvienotajā Karalistē būs iespējama, tikai uzrādot pasi. Latvijā un citur Eiropas Savienībā izsniegtās identifikācijas kartes vairs netiks uzskatītas par ieceļošanai derīgu dokumentu.

“Vienīgais izņēmums būs mūsu valsts piederīgie, kuri reģistrējuši pastāvīgu palikšanu Apvienotajā Karalistē un ir reģistrējušies ar savām ID kartēm. Viņi joprojām varēs ceļot ar ID kartēm. Jāceļo ir ar pasi, un tas būs visdrošākais. Visām Eiropas Savienības valstīm Apvienotā Karaliste izvirza vienādas prasības – ieceļošanai izmantojama tikai pase.

Tāpat automātiskie vārti lidostās būs izmantojami tikai ar pasi arī tiem, kuri ir reģistrējušies palikšanai Apvienotajā Karalistē,” skaidroja Latvijas Ārlietu ministrijas pārstāvis Jānis Beķeris.

Lai mazinātu haosu un nesaprašanos, ceļojot uz Apvienoto Karalisti, arī aviokompānijas atgādina pasažieriem par jauno kārtību. Kompānija “airBaltic” ''Rīta panorāmai'' rakstiski norādīja, ka “pasažieru ceļošanas dokumenti uz trešajām valstīm tiek pārbaudīti pie reģistrācijas un pirms iekāpšanas lidmašīnā. “airBaltic” aktīvi informē pasažierus par aktuālajiem ceļojumu noteikumiem, nosūtot e-pastu pāris dienas pirms izlidošanas, kā arī šī informācija pieejama uzņēmuma mājaslapā.”

Tikmēr aviokompānija “Wizzair” uzsvēra, ka “pasažieriem, kas uzrādīs personas apliecību (ID), uz robežas tiks atteikta ieceļošana un viņi kļūs par pasažieriem bez iebraukšanas tiesībām, tāpēc derīga pase ir jāuzrāda pirms iekāpšanas lidmašīnā. Vienīgais izņēmums būs ES pilsoņi, kam Apvienotajā Karalistē ir pastāvīgā vai pagaidu iedzīvotāja statuss — viņi drīkst izmantot personas apliecību ieceļošanai līdz 2025. gadam.”

Ārlietu ministrijas pārstāvis Beķeris skaidroja, ka aviokompānijām šobrīd nav pieejas datiem, lai pārliecinātos, vai cilvēkam ir pastāvīgais statuss Apvienotajā Karalistē: “Londona ir solījusi risināt šo jautājumu un, iespējams, būs piekļuve šai informācijai, bet līdz tam tā ir pašu ceļotāju atbildība, ka būs pase kabatā un ka varēs ceļojums notikt bez starpgadījumiem.”

Šobrīd no starptautiskās lidostas “Rīga” ir iespējams aizlidot uz astoņiem galamērķiem Apvienotajā Karalistē. Lidostas “Rīga” pārstāve Ilze Salna stāstīja, ka nedēļā uz Lielbritāniju no Rīgas lido apmēram četri tūkstoši pasažieru.

Salna atgādināja, ka lidostā jāierodas vismaz divas stundas pirms lidojuma, lai laicīgi veiktu visas procedūras.

“Ja lidojums ir agrākās rīta vai vakara stundās, tad ir vērts atcerēties, ka tas ir laiks, kad izlido daudz lidmašīnu. Būtu īpaši rūpīgi plānot savu ierašanās laiku lidostā arī tad, ja esat izdomājuši savu Covid-19 testu veikt lidostā. Tad lidostā būtu jāierodas  vismaz trīs stundas iepriekš,” uzsvēra Salna.

Tā kā Lielbritānijā var nokļūt ar dažādiem transportlīdzekļiem, ne tikai lidmašīnām, pastāv iespēja, ka nepatīkamais pārsteigums par identifikācijas kartes nederīgumu tiek konstatēts tikai uz Apvienotās Karalistes robežas. Turklāt ne visi Latvijas valsts piederīgie, kas tur strādā, ir saņēmušu pastāvīgā vai pagaidu iedzīvotāja statusu. Lai izvairītos no problēmām uz robežas, Ārlietu ministrija aicina ceļot ar pasi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt