4. studija

4. studija

4. studija

4. studija

Rosina stingrāk kontrolēt batutu izklaides centru drošības prasības

Atkal vērtēs drošību uz batutiem izklaides centros

Pēc kāda aculiecinieka novērotā bērnu izklaides centrā “Jump space” Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) atkal pastiprināti vērtēs drošību uz batutiem.

“Es biju liecinieks tam, ka brīvdienās izklaides centrs ir pārpildīts. Tur valda pozitīva haosa atmosfēra,” stāsta Vjačeslavs Kjazumovs, kurš ir satraukts par drošību izklaides centrā. “Bija sanākuši cilvēku pūļi. Man pašam radās jautājums, kas notiks, ja pēkšņi nostrādās signalizācija un bērnus, kas ir sasvīduši, puspliki, šādā salā būs jāevakuē? Vai izklaides centra darbiniekiem ir precīzs plāns, kā rīkoties?” retoriski jautā Kjazumovs.

Viņš arī fiksējis dažādas, pēc viņa ieskatiem, nepilnības. Piemēram, nav iespējams kārtīgi redzēt un izpētīt evakuācijas plānu.

Turklāt izskatās, ka norādītās avārijas izejas ir aizbloķētas. Tādējādi jebkurš apmeklētājs mierīgi var pakļūt zem batutiem, kur var viegli gūt traumas. Bet batutu atrašanās vietu no pārējās telpas atdala dzelzs margas, kas ir ļoti tuvā attālumā no batuta.

Pēcāk viņš uzrakstīja iesniegumu virknei valsts iestāžu, kas tagad to pārbauda. To vidū ir Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD), Veselības inspekcija, Bērnu tiesību aizsardzības inspekcija, Būvniecības valsts kontroles birojs.

Pašu bērnu izklaides centra “Jump Space” vadītāju LTV raidījumam neizdodas sastapt. Viņš ir slims, līdz ar to arī centru nav iespējams aplūkot. Tomēr darbinieki, redzot Kjazumova uzņemtos foto, noliedz problēmu esamību. “Ir nofotografēta brīva piekļuve zem batutiem. Tajā brīdī, kad kāds no mūsējiem tur ir iegājis, tur nav aizslēgts. (..) Mums tur zeķes stāv. Kad kāds ieiet apakšā, iznāk ārā, un tās durvis aizver,” norāda kāda darbiniece.

Direktors Viktors Klimovičs tomēr ir sazvanāms, tomēr Kjazumova fotogrāfijas komentē vien rakstiski.

““Jump Space” darbinieki ir apmācīti un zina, kā rīkoties, kad notiek evakuācija.

Šī informācija ir aprakstīta darba drošības dokumentos, ar kuriem katrs mūsu darbinieks ir iepazinies un par tiem parakstījies, stājoties pie mums darbā,” raksta direktors. “Kas attiecas uz fotogrāfijām, mēs noteikti vērsīsim mūsu darba drošības speciālista uzmanību, lai izanalizētu, vai tiešām tiek pārkāpti kādi drošības noteikumi,” norāda direktors.

Vārdu “batuts” mediķi bērnu slimnīcā uztver visai saasināti, jo, lai arī šobrīd nav sezona, savainoti vai uz batuta traumu guvuši bērni pēc mediķu palīdzības vēršas ļoti bieži.

Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas bērnu ķirurgs Jānis Upenieks aplūkojot fotogrāfijas uzreiz atzīst – skats ir iespaidīgs.

Īpaši foto, kur skaidri redzams, ka metāla margas ir pārāk tuvu batutam

Pirms pavisam neilga laika bērnu slimnīcas mediķi ir vērsušies arī PTAC, lai šī institūcija pievērš pastiprinātu uzmanību izklaides parkiem, kuros galvenais bērnu izklaidētājs ir batuts. Pagājušajā gadā neilgi pēc atvēršanas patērētāju aizstāvji jau pārbaudījuši tieši batutu parku “Jump Space” un lūguši novērst vairākas nepilnības. “Piemēram, bija kopumā neesoša riska vadība – kādā veidā pārliecināties, ka batuti nav novietoti pie asām konstrukcijām. Lai nebūtu pārāk tuvu viena otrai. Nebija negadījumu pierakstu un statistikas vākšanas sistēmas,” norādīja centra pārstāve Sanita Gertmane.

Par to, ka nepilnības ir novērstas, PTAC no batutu parka “Jump Space” vadības saņēmis telefonisku apliecinājumu. Tagad, ņemot vērā no mediķiem iegūto informāciju, pārbaudes batutu izklaides parkos tiks veiktas atkārtoti un padziļināti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Ikdienai
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti