Rīta Panorāma

Kosovas un Serbijas līderu sarunās neliels progress

Rīta Panorāma

Intervija ar grāmatas "Lielie kapi Rīgā" autoru Juri Milleru

Austrālijā slēgtā cietumā izveido greznu viesnīcu

Slēgtā cietumā Austrālijā izveido greznu viesnīcu

Austrālijas pilsētā Melburnā kādā slēgtā cietumā izveidots grezns viesnīcu komplekss. Attīstītāji cer, ka tieši vietas neviennozīmīgā vēsture un ar to saistītās sajūtas pievilinās klientus, kas ilgojas pēc kaut kā īpaša.

Bēdīgi slaveno cietumu slēdza pirms 26 gadiem, taču attīstītāji bija gatavi investēt lielus līdzekļus pagājušā gadsimta vidū būvētajās pamatīgajās ēkās.

Viesnīcas vadītājs Džesse Kornofs pastāstīja: "Stāsts par "The Interlude" attīstību ir stāsts par atbilstošu atkārtotu izmantošanu. Īpašniekiem bija vīzija šeit izveidot kaut ko patiešām īpašu. Tā vietā, lai nojauktu un sāktu no jauna, kā dara daudzi attīstītāji, viņi patiešām vēlējās saglabāt unikālo vēsturi un pieredzi, kas nav nekur citur."

Zilās nokrāsas akmeņus šajā vietā ieguva paši ieslodzītie, bet tagad senās konstrukcijas papildina moderni akcenti. Kompleksā ir 19 apartamenti, kas izveidoti, savienojot 4 līdz 5 kameras ar velvētajiem ķieģeļu griestiem, oriģinālām durvīm un sienām. Kameras tiek izmantotas arī kā apmeklētāju kabīnes bārā. Unikāls ir akmenī izkalts baseins un vīna pagrabs.

Savukārt modernajā piebūvētajā daļā izveidota viesnīca un konferenču telpa, bet kompleksā ir arī dzīvokļi, iepirkšanās centri, ēdināšanas uzņēmumi un kinoteātris. Pasaulē apmēram 40 bijušās ieslodzījuma vietās ierīkotas viesnīcas, taču projekta autori uzskata, ka tieši šeit izdevies visveiksmīgāk savienot mūsdienīgo un vēsturisko. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti