4. studija

4. studija

4. studija

Jēkabpils autobusa parka šoferis tumsā un aukstumā izsēdina astoņus bērnus!

Ziemas saulgrieži: īstais brīdis rotāt eglīti!

Karstākās modes tendences vai dabas materiāli? Ar ko rotāt eglīti šogad

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Savas aktualitātes gadu no gada ir arī Ziemassvētku rotājumiem, kuros netieši atspoguļojas pasaules lielo modes zīmolu tendences, Latvijas Televīzijas raidījumam “4. studija” atklāja dekoratore un vides stiliste Baiba Prindule-Rence. Taču, viņasprāt, Ziemassvētku laikā mode nav svarīgākais – eglīti var rotāt ar teju jebko. Iļģuciema Tautas lietišķās mākslas studijas “Ataudze” vadītāja Ineta Vēvere ieteica svētku rotas darināt no dabas materiāliem – arī tas paver plašas iespējas.

Prindule-Rence stāstīja, ka visas tendences, arī eglīšu rotājumu, seko lielajai modei apģērbu industrijā: “Tas, ko mēs redzam lieliem zīmoliem skatēs, ejam pa mēli, nianšu līmenī arī ieskanas interjerā un eksterjerā. Ja ļoti gribat sekot līdzi, tad jāskatās, ko dara lielie modes nami.”

Šī gada aktuālākā krāsa modes pasaulē ir lillā, norādīja dekoratore.

Tomēr ne jau visi Ziemassvētkos skrien pakaļ modes namu diktātam. Rotas ar sirsnību un mīlestību var gatavot arī paši – no materiāliem, kas pieejami dabā un mājās.

“Izmantojam zirņus, spalviņas, salmus, meldrus, vilkvālīšu lapas. Varam izmantot arī vienkāršus zariņus, ko varam atrast zemē nokritušus vai kādā grāvmalē salasītus.

Var izmantot sēkliņas – apēdam ķirbi, sēkliņas saveram virtenītē,” nebeidzamās iespējas uzskaitīja Iļģuciema Tautas lietišķās mākslas studijas “Ataudze” vadītāja Ineta Vēvere.

Galvenais ir izdoma, viņa uzsvēra. No dabas materiāliem veidotos rotājumus var papildināt arī ar mājās atrodamām lietām – kādam krāsainām  bumbiņām, lentītēm vai spalviņām.

Īpaši liels gandarījums par paša veidotām rotām ir bērniem, tomēr pienāk brīdis, kad starp paša gatavotajām mantiņām, sagribas arī ko košāku, tad nu var smelties kādu ideju pie dekoratoriem

“Ne vienmēr eglīšu rotāšanai vajag bumbas. Mana kvēla pārliecība, ka eglītē var būt jebkas – dāvanas, varbūt ne tik klasiskas stikla bumbas,” pauda dekoratore Prindule-Rence.

“Šogad  [eglīšu rotājumos] ļoti daudz ir tieši tādas taktilās sajūtas – ir gan samts, gan viss tas, kam ir kaut kāda tekstūriņa. Līdz ar to liekas, ka šogad Ziemassvētki ir tādi sajustāki un mīkstāki,” novērojumos dalījās dekoratore.

Pasaulē aizvien vairāk jūtama tendence dzīvot ekoloģiskāk, tīrāk un nepiesārņot dabu, tāpēc šeit noderēs padoms, kā pašam izgatavot savus eglīšu rotājumus. Tautas lietišķās mākslas studijas “Ataudze” vadītāja Vēvere rādīja, kā no kartupeļa un salmiņiem izgatavot rotu, bet no meldriem – mazu, glītu lellīti (vairāk skatīt video – red.)

Bet, ja esat urbānās vides piekritējs vai gluži vienkārši jums nav pieejami dabas materiāli, tad var ļauties fantāzijai un eglītē ievietot to, ko parasti neesam raduši tur redzēt.

Dekoratore Prindule-Rence ieteica piedomāt, lai izvēlētie rotājumi ir viegli.

“Man pašai patīk, ka eglītē parādās arī kādi lielāki elementi. Dziļāk pie stumbra, kur vairāk redzam eglītes kātu, var salikt lielākus elementus, tad attiecīgi uz galiņiem mazākus. Tāds ir mans triks,” atklāja dekoratore.

Lai eglīte nejustos vientuļi, dekoratore ieteica galveno Ziemassvētku simbolu apdzīvot ar dīvāna spilveniem, plediem, dāvaniņām un varbūt arī kādu pavisam ikdienišķu lietu izmantot kā interjera priekšmetu.

Tomēr dekorēšanai ir savs – lielāks uzdevums. Iļģuciema Tautas lietišķās mākslas studijas “Ataudze” vadītāja Vēvere norādīja, ka, piemēram, bērns ir ļoti lepns, ja eglītē var ielikt paša darinās rotas.

“Cik man ir iznācis strādāt un darboties ar bērniem, viņi ļoti labprāt apvieno gan pirkto rotu, gan savu. Bērniem ļoti svarīgi ir savu darināto rotiņu uzdāvināt kādam,” viņa sacīja.

Dekoratore Prindule-Rence pauda pārliecību, ka Ziemassvētku laikā mode nav noteicošais. “Ir tāds mājīgums. Tas ir tas, kas iet līdzi svētkiem – ģimeniskums, būšana kopā, siltums, bez liekām pārspīlēšanām un superasām formām un krāsām.”

 

Ziemassvētku ceļvedis

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti