Dienas ziņas

Liepājas Valsts tehnikuma audzēkne sadur skolotāju

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dobeles Dārzkopības institūts aicina braukt ābolos

Dobeles Dārzkopības institūts aicina braukt ābolos

Lai gan daudziem Dobele un Upīša dārzs saistās ar ceriņu laiku, kad notiek arī Ceriņu svētki, ne mazāk koši tur ir pašlaik. Dārzā ienākušies āboli un plūmes, krūmcidonijas un melones, un ir īstais laiks to visu apskatīt un nobaudīt. Tā kā arī Dārzkopības institūts saskaras ar lielām grūtībām, maksājot elektrības rēķinus, katrs ciemiņš nozīmē arī nelielus ienākumus.

Plūmju zari Dobelē līkst no pārpilnības, un zem ābelēm sabiris sarkans ābolu paklājs. Šis esot trešais skaistākais laiks Upīša dārzā un reizē arī sezonas noslēgums.

Dārzkopības institūta direktore Inese Ebele norādīja: "Pavasaris sākas ar ceriņiem, tad jūlijā ir ķiršu laiks, un tagad ir ābolu, plūmju, meloņu un krūmcidoniju laiks. Mūsu dārzā ir augļu genofonds. Ir 1000 ābeļšķirnes. Un tās ražo."

Dārzkopības institūta vadītāja drošina, ka ābolos drīkst arī iekosties un tas ir pat jādara, lai saprastu, kāda šķirne garšo vislabāk.

Šo sestdien vēlēšanu dienā Dobelē notiks arī Ābolu svētki. Taču apmeklētājus šeit gaida katru dienu. 30. septembrī arī te būs Zinātnieku nakts, tās tēma "No augsnes līdz garšīgam un veselīgam produktam".

"Dārza apmeklētāji ir aicināti ņemt līdzi savus piknika grozus,"

sacīja Ebele.

Dārzkopības institūts ir vadošais dārzeņu un augļu pētniecības centrs Latvijā un arī viena no valsts iestādēm, kas jau saskaras ar lielām grūtībām samaksāt komunālos rēķinus. Tāpēc šeit priecājas par katru apmeklētāju, jo arī ieņēmumi no ieejas biļetēm palīdz segt strauji augošos izdevumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti