No pamatiem līdz jumtam

No pamatiem līdz jumtam 17.07.2023.

No pamatiem līdz jumtam

No pamatiem līdz jumtam 31.07.2023.

No pamatiem līdz jumtam 24.07.2023.

Kā padomju laika paneļu mājas dzīvoklī nomainīt veco grīdu? Būveksperta padoms

Mainot dzīvokļa grīdu padomju laika paneļu mājā, vēlams vispirms izplēst un izmest visu veco, un virsmu dezinficēt. Tad uz atsegtā betona jāuzklāj putuplasts, kas virsmu izlīdzinās, un izvēlētais grīdas segmateriāls – lamināts, parkets vai kas cits, Latvijas Radio 2 raidījumā "No pamatiem līdz jumtam" ieteica būveksperts, tehnisko zinātņu doktors Juris Biršs.

"Dzīvojam padomju laika divstāvu paneļu mājas otrajā stāvā. Remontējam virtuvi. Vēlamies flīzēt grīdu. Pašlaik ir dēļu grīda, kura ir nodilusi, nelīdzena. Šobrīd mums padomā ir divi varianti. Dēļus un visu zem tiem izplēst, iztīrīt, ieklāt putuplastu un vieglbetonu. Vai arī uz esošās grīdas uzklāt izlīdzinošo masu, bet tas pacels grīdu. Kā būtu pareizāk un ilgtermiņā labāk rīkoties?" interesējās klausītāja Edīte. 

No pamatiem līdz jumtam

Latvijas Radio 2 raidījumā  "No pamatiem līdz jumtam"  tehnisko zinātņu doktors, būveksperts Juris Biršs katru nedēļu sniedz padomus un atbild uz klausītāju jautājumiem par būvniecību, celtniecību un remontdarbiem.

Uzdodiet savu jautājumu, rakstot uz e-pastu [email protected] vai iesūtot to Latvijas Radio 2 mājaslapā!

Ēterā raidījums dzirdams pirmdienās no pulksten 19.05 līdz 19.35, savukārt  arhīvā to var noklausīties jebkurā laikā.

Būveksperts atzina, ka jautājums ir ļoti praktisks un rīkoties var gan vienā, gan otrā veidā, taču viņš atbalstītu pirmo variantu – visu vispirms izplēst un dezinficēt, tad ieklāt putuplastu. 

"Es izmestu visu, kas ir vecs, sapelējis, satrunējis un nezinu, kad veidots, netīrs. Izmetam visu to laukā, uztaisām dezinfekciju un uzklājam uz betona, – jo apakšā būs betons paneļu mājā, –  trīs, maksimums piecu centimetru biezu ekstrudētu putupolistirolu visā platībā," norādīja Biršs. 

Ņemot vērā, ka dzīvoklis atrodas otrajā stāvā, nav jāsatraucas par mitrumu grīdās, tas ir izslēgts. Tāpat, ja betona paneļi zem noņemtajiem koka dēļiem ir nelīdzeni, putuplasts ieņems to formu un virsmu izlīdzinās. 

"Uz šīs sagatavotās kārtas mēs varam likt virsū laminātu, parketu, praktiski visu, ko vēlamies. Praktiski tas arī ir viss, – tik vienkārši," vērtēja būveksperts. 

Savukārt likt jau uz esošās grīdas vēl izlīdzinošo masu nozīmētu grīdas augstuma atšķirības. Tāpat izlīdzinošā masa ir arī salīdzinoši dārgs un ziemas laikā nepraktisks risinājums. 

"Tas ir lieks sadārdzinājums, jo tik un tā grīda būs auksta. Salīdzinoši – jūs varēsiet staigāt tikai ar vilnas zeķēm kājās. Lai varētu ziemas laikā ar vienkāršām zeķēm pastaigāt kājās, jums vajadzētu siltināt. Putupolistirols šajā gadījumā ir īstais, kas ir jāliek," secināja Biršs. 

"No pamatiem līdz jumtam"

Vairāk

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti