Zemitānu stacijas dežurants būvē mini dzelzceļu Jaunjelgavā

Eduards Kaļķis ikdienā strādā uzņēmumā ''Latvijas dzelzceļš'' - viņš ir Zemitānu stacijas dežurants. Brīvajā laikā viņš veido mazo jeb miniatūro dzelzceļu savā dzimtajā pusē Jaunjelgavā. Jau uzcelts depo un turpinās stacijas ēkas būve, bet turpmākajos gados tiks uzbūvēts arī ap kilometru garš šaursliežu dzelzceļa posms.

Zemitānu stacijas dežurants Eduards Kaļķis būvē mini dzelzceļu JaunjelgavāDaina Zalamane
  Eduards stāsta, ka pasaulē dzelzceļa sliedes būvē pēc dažādiem standartiem. Viņa būvētās sliedes būs 184 mm platas – deviņas reizes šaurākas nekā tās, pa kurām kursē satiksmes un kravu vilcieni.

  Mazā dzelzceļa trase Jaunjelgavā jau ir uzmērīta, šobrīd norit darbs pie divu koka ēku būvniecības.Lai izveidotu mazo dzelzceļu Jaunjelgavā, līdz šim ieguldīti tikai Eduarda paša līdzekļi un atbalstītāju finansējums. Paredzēts, ka pie Jaunjelgavas mazā dzelzceļa būs arī mini zoodārzs.

  Vēsturiski Jaunjelgavā dzelzceļa nekad nav bijis. Pirmā pasaules kara laikā netālu no pilsētas bijis tikai karaspēka apgādes šaursliežu dzelzceļš.

  Jaunjelgavas mazā dzelzceļa projekta attīstībai var sekot līdzi ''Facebook'' vietnē.

  Vairāk par radošām aktivitātēm Jaunjelgavā, kā arī Eduarda mammu, apģērba dizaineri Kristīni Kalēju, kura kopā ar radiem dibinājusi biedrību „RADI Jaunjelgavā” var lasīt šeit

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Cilvēkstāsti
  Dzīve & Stils
  Jaunākie
  Interesanti