Vitas stāsts: Bērnunamu bērni kļūst par savējiem

Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas veidotā raidījumu sērija „Sistēmas bērni” raisīja lielu rezonansi un arī uzdeva jautājumu – kā mēs katrs varam palīdzēt bērnu namubērniem. Šajā nedēļā, gaidot Mātes dienu, Latvijas Radio ik rītu stāsta par cilvēkiem, kuri to jau dara.

Šoreiz stāsts par Rīgas Vecās Svētās Ģertrūdes draudzes locekļiem, kuri uz diviem Latvijas bērnunamiem – „Vitu” Rīgā un „Lejasstrazdiem” Dobeles novadā – dodas jau vairāk nekā pusotru gadu. Bērnunama bērniem šie cilvēki velta savu laiku. Šis būs stāsts par vienu no viņiem.

Žurnāliste un žurnālistikas pasniedzēja Vita Dreijere pusotru gadu ir arī brīvprātīgā bērnunamā “Vita”. “Man īsti profesionālā darbība ar bērniem nekad nav bijusi saistīta. Man pat bija bail no bērniem. Kad es kļuvu par kristieti, es sāku ļoti domāt par to, kas ir mans aicinājums un ka es varu darīt vairāk,” stāsta Vita.

Vecās Svētās Ģertrūdes draudzē domāts par to, ko var bērnunama bērniem dot, un secināts – tās nebūs dāvanas: “Mēs vēlējāmies dot savu laiku un klātbūtni.”

Vitas stāsts: Bērnu namu bērni kļūst par savējiemLaura Dzērve

  “Sākumā tās attiecības bijušas formālākas. Šobrīd es vispār neizjūtu sevi kā brīvprātīgo, bet uztveru šos bērnus kā savus draugus. Ko tik mēs neesam darījuši kopā – piektdien bijām šaudīties lāzerpeintbolā, sestdien bijām uz hokeju, svētdien vēl dažus no viņiem sastapām baznīcā.”

  “Mēs esam tur tik bieži, ka esam kļuvuši par viņu daļu,” saka Vita, stāstot, ka bērnunama vadītāja piedāvājusi pat ieviest savas čības.

  “Būtiski – ja cilvēki vēlas kaut ko šādu uzņemties, jāapzinās, ka tas ir ilglaicīgi,” piebilst Vita.

   

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Cilvēkstāsti
  Dzīve & Stils
  Jaunākie
  Interesanti