4. studija

Meža ugunsgrēka pieteikšanai nepieciešamas precīzas koordinātas

4. studija

Gūtmaņa alas avots - veldzē vai kaitē?

Vasara - dzimtu saietu laiks

Tukuma novadā saietā pulcējas gandrīz 200 Pļaviņu dzimtas pārstāvju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Vasara ir tas laiks, kad rīkot lielus dzimtu saietus. Tāds nesen noticis Tukumā, kur pulcējās teju 200 Pļaviņu dzimtas pārstāvju, vēsta Latvijas Televīzijas raidījums "4.studija".

Vairums cilvēku Tukuma novada Briežu mājās satiekas pirmo reizi dzīvē. Tomēr viņus visus vieno īpaša saikne – kopīgas saknes. "Šeit ir pulcējušies 170 dalībnieku, dzimtas atzara pārstāvju," stāsta salidojuma galvenā organizatore Elīna Pļaviņa, rādot izveidoto Pļaviņu dzimtas ciltskoku, kurā ir apkopoti dati par aptuveni 500 cilvēkiem, kas saistīti ar Pļaviņu dzimtu.

Atsevišķi dzimtas pārstāvji uz salidojumu ieradušies speciāli no ārzemēm, tostarp Asnāte, kurai šis ir īpašs notikums.

"Es nebiju savu tēvu Māri Pļaviņu redzējusi 20 gadus, jo es dzīvoju Kalifornijā. (..) Pēdējos divus gadus sakontaktējos ar viņu, tā kā satiku savu dzimtu beidzot pirmo reizi."

Sajūsmu par Pļaviņu dzimtas salidojumu neslēpj arī Andris. "Perfekti. Beidzot visi satiek savējos. Emocijas, prieks laime, super! To vienkārši nevar izteikt vārdos, cik tas ir jauki!. Tu pēc šī pasākuma aizbrauc mājās un pilnīgi jūties kā cits cilvēks!" atzīst Andris, rosinot arī citas dzimtas rīkot līdzīgus saietus.

Salidojuma galvenā organizatore Elīna stāsta, ka šāds Pļaviņu dzimtas salidojums notiek pirmo reizi un, domājams, ne pēdējo.

Viņu visu saietā Briežu mājās nebūtu, ja ne divu cilvēku – Ernesta un Emīlijas Pļaviņu – mīlestības, kuriem kopumā bija septiņi bērni, tostarp piecas meitas un divi dēli.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti