Panorāma

Bērni gūst traumas, avarējot ar skrejriteni

Panorāma

Panorāma

Skolēnu pateicība motivē strādāt

Skolēnu pateicība motivē fizikas skolotāju Raisu Stunžāni strādāt

"Man ļoti patīk mans darbs, tāpēc aizvien esmu skolā," tā saka fizikas skolotāja Rīgas Valsts klasiskajā ģimnāzijā Raisa Stunžāne, kura šogad saņēmusi prestižo Ata Kronvalda balvu. Tā īsi pirms šī mācību gada sākuma piešķirta piecām skolotājām par izcilu darbu, spēju skolēnus iedvesmot un palīdzēt viņiem sasniegt izvirzītos mērķus – uzvaras olimpiādēs un pētniecisko darbu konkursos.

Skolotāja Raisa Stunžāne rāda fotogrāfijas no svinīgās Ata Kronvalda balvu pasniegšanas ceremonijas Rīgas pilī, un fizikas skolotāja no Rīgas Valsts klasiskās ģimnāzijas ir starp piecām pedagoģēm Latvijā, kam šāda atzinība šogad piešķirta. Ik gadu to pasniedz par izcilu darbu, un šogad arī kā pateicību par to, ka par spīti visām grūtībām pedagogi turpina savu darbu.

"Mani skolēni bija otrajā vietā valsts līmenī. Jau trīs gadus pēc kārtas man bija uzvarētāji zinātniski pētnieciskajos darbos, arī otrās vietas ieguvēji. Divus gadus pēc kārtas arī trešās vietas. Es domāju, ka mūsu loma, skolotāju loma ir palīdzēt katram skolēnam atrast savu ceļu. Lai viņš nonāktu tur, kur viņš grib, viņš sasniegtu savas vēlmes, sapņus," sacīja Stunžāne.

Šis mācību gads iesācies ar brīdinājumiem par beztermiņa streiku, un vēlme streikot arī Raisai Stunžānei esot saprotama, jo no pedagoga prasot ļoti daudz, un skolotāji esot pārāk noguruši.

Viņa pati gan streikot neplāno, jo negrib, lai strīdu dēļ zaudētu viņas skolēni. Fizika nav vieglākais mācību priekšmets un ne daudzi to iemīļo. Kā panākt, lai bērni to mācītos un vēl augstā līmenī? Skolotāja, mācot saturu, domā arī par skolēnu pašsajūtu. Divreiz gadā bērniem īsās prezentācijās jāatbild uz jautājumiem – kā es jūtos stundās un kāpēc? Ko es sapratu labi, bet kas palicis vēl neskaidrs?

"Un man viena skolniece uzrakstīja – paldies, ko jūs darāt, un es faktiski jūsu dēļ iemīlēju fiziku. Ja jūs gribat, es jums varu parādīt. Un tā nebija ne Skolotāju diena, ne pirmais septembris, viņa pie manis atnāca darba dienā un pateica – paldies par to, ko jūs darāt," stāstīja skolotāja.

Raisa Stunžāne ir pedagogs mūža garumā, darbs skolā ir viņas sirds darbs. Vēl viņa ir Latvijas Fizikas skolotāju asociācijas mācību līdzekļu un metodisko rakstu krājumu līdzautore. Regulāri brauc uz konferencēm. Vīrs gan reizēm vaicājot – kam tev vēl tas? Bet skolotāja atbild tā – man vienkārši ļoti patīk mācīties.

"Man nesen bija dzimšanas diena un "Facebookā" mani apsveica skolēni, kuriem ir jau 50 gadu. [smejas]... Sakarā ar to, ka viņi atceras mani, un tas man dod spēku strādāt tālāk," atzina pedagoģe.

Protams, bez ģimenes un direktora lielā atbalsta būtu grūtāk. Fizikas skolotājai lielākie svētki ir ne pirmais septembris, bet tieši Skolotāju diena, ko viņa katru gadu atzīmē oktobrī kopā ar vīru, diviem bērniem un tagad arī pieciem mazbērniem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti