Panorāma

Igaunijas Dziesmu svētku tradīcijai – 150

Panorāma

Panorāma

Dziesmusvētku laikā dzimušajam Sigvardam 1 gads

Simtgades Dziesmu svētku laikā dzimušajam Sigvardam jau gandrīz gads

Tieši pirms gada, kad Mežaparka Lielajā estrādē ieskanējās pirmie Latvijas simtgades Dziesmusvētku noslēguma koncertu akordi, mazais Sigvards ieraudzīja pasauli un pirmoreiz skaļi ieraudājās. Mamma Līga Petrāne – kaut gan jau ar tautas tērpu mugurā un nošu mapi rokā – tomēr saprata, ka šis koncerts ies secen. Un labi, ka tā, jo mazais Sigvards piedzima tieši brīdī, kad koncerts sākās.

Līga Petrāne Ķekavas korī “Mozaīka” dzied jau vairākus gadus. Simtgades Dziesmu svētki viņai bija īpaši, jo tos sagaidīja ar lielu punci un sajūtu, ka tūlīt, tūlīt pasaulē jānāk otrajam dēliņam.

“Dziesmu svētki parasti ir tā, ka jau pirmajos mēģinājumos, kad aizskan “Lec, saulīte” pēdējais pantiņš: vieno visu latvju tautu"!'' – tur priedēs tā aizskan, man pilnīgi zosāda uzmetās. Aizskan tās skaņas, un tur jau ir tās emocijas. Noslēguma ģenerālmēģinājumā jau izbaudīju, un atļaušos pateikt, ka es tur mazliet pasēdēju, nestāvēju visu laiku, jo jutu, ka mazliet grūti,” atceras Līga.

Svētdienā, kad bija paredzēts noslēguma koncerts, Līga sajuta, ka tas brīdis ir klāt. Dēliņš nāca, taču vārds viņam vēl nebija izdomāts.

“Kad viņš piedzima vienu minūti pirms noslēguma koncerta sākuma, es teicu – nu nedrīkst nelikt kaut ko, kas nav saistīts ar Dziesmu svētkiem, tas ir pārāk zīmīgi. Un tad vīram tas jautājums – mīļākais diriģents, es saku – Sigvards Kļava. Tad es sāku domāt par “Gaismas pili”, kas man obligāti jānodzied,” stāsta Līga.

Dzemdību namā Līga piedzīvoja milzu pārsteigumu, jo stāsts par Sigvardu nokļuva līdz diriģenta Kļavas ausīm. Viņš ieradās Līgu un mazo vārda brāli apsveikt. “Man liekas – es sen nebiju tādu šoku ieķērusi. Emocijas sita augstu vilni,” atceras Līga.

Petrānu ģimene ir ļoti aktīva. Pirms gada dzimušais Sigvards ir apceļojis gan Latviju, gan atpūties pie Vidusjūras. Bet dzimtajā Ķekavā viņam ļoti mīļa vieta ir bibliotēka: “Grāmatu lasīšana, man liekas, no brāļa, jo brālim enciklopēdijas uz urrā iet. Iemācījās lasīt jau divarpus gadu vecumā, mācēja burtus, sāka pēkšņi lasīt man par pārsteigumu. Izskatās, ka Sigvardam arī patīk, un brālis visu kaut ko stāsta par kosmosu, lidmašīnām.”

Korim pagaidām laika Līgai vēl trūkst, jo lielais brālis Leonards pabeidzis otro klasi, bet Sigvardam mammu vēl vajag katru mīļu brīdi. Taču rudenī, kad gaidāmi kora 40 gadu jubilejas koncerti, Līga atkal dziedās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt