Raimonds Pauls: Nesabojāsim Rīgu!

Komponists Raimonds Pauls Rīgu sauc par vienu no skaistākajām pilsētām Eiropā un aicina nesabojāt savu pilsētu. Latvijas Radio, turpinot rīta sadaļā izvaicāt rīdziniekus un pilsētas viesus par viņu īpašajām vietām Latvijas galvaspilsētā, piedāvā maestro skatījumu uz Rīgu.

„Kas attiecas uz Rīgu, es esmu rīdzinieks. Esmu pie visa tā pieradis," saka komponists. "Mums ir daudz skaistas vietas. Pamatā tās ir saistītas ar mūsu vēsturi,” .

Maestro izceļ arī ielas ar jūgendstila ēkām, Doma laukumu un baznīcu, kā arī Latvijas Radio māju, kurā pavadījis praktiski visu mūžu un joprojām tur atrodas.

Mums ir ļoti skaista pilsēta vispār. Ļoti skaista!” vērtē Pauls, minot kanālu, parkus un Bastejkalnu. „Brīnišķīgas vietas!”

Tāpat maestro norāda, ka rīdziniekiem būtu godīgi jāpalūkojas uz savu pilsētu, novērtējot, ka pilsētas centrā ir parki un nav lielu attālumu starp nozīmīgām kultūras celtnēm.

„Mums vajag godīgi skatīties uz to. Man liekas, ka parki mums ir labi un sakopti, cik es tā manu," turpina Paus. "Tas pats Vērmanes dārzs vai tepat Bastejkalna rajons, kur es bieži staigāju, un tālāk ir ļoti simpātiskas zaļas vietas ar kokiem. Mums kaut kādā veidā viss koncentrējas kopā. Tepat ir opera, tepat ir Nacionālais teātris… Viss tepat. Nav tie milzīgie attālumi.”

Tāda ir Rīga. Man liekas, ka viņa ir viena no skaistākajām pilsētām Eiropā,” teic maestro un stāstu par savu Rīgu noslēdz ar aicinājumu. „Tikai nesabojāsim  viņu.”

Latvijas Radio sagatavoto stāstījumu apkopojums atrodas šeit.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Cilvēkstāsti
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti