Pēc lietota apģērba rindā jāstāv diennakti

Vecāki, kuriem pirms jaunā mācību gada nav pa kabatai nopirkt saviem bērniem jaunu apģērbu, rindā pēc jau lietotām drēbēm ir spiest stāvēt pat veselu diennakti. Bērni apģērbu un kurpes novalkā ļoti ātri.

Vienā no šādām reizēm, īsi pirms pulksten deviņiem rindā pie Svētā Jāņa palīdzības iestādes sastopamas daudzas ģimenes. Tie, kas durvīm vistuvāk, šeit pavadījuši arī nakti. Apģērbu, apavus un rotaļlietas var saņemt, uzrādot izziņu par trūcīgā statusu. Par vienu izziņu pienākas desmit kilogrami apģērba. Iekšā laiž septiņas ģimenes, pārējie paliek gaidīt savu kārtu.

Lai sagatavotu bērnus skolai, cilvēki no maznodrošinātām ģimenēm rindā stāvējuši pat visu nakti. Kad gaidītā kārta pienākusi, katram ir pusstunda, lai daudzajās apģērba kaudzēs atrastu siltāko, labāko, sev tīkamāko.

Romāns rindā stāvējis jau kopš iepriekšējās dienas rīta. Viņam ar sievu šogad skolā jālaiž divi bērni, un drēbju nepieciešams ļoti daudz. „Bērni, viņi izaug un pēc pusgada jau vajag citas drēbes, viņi kaujas, spēlējas – tie taču ir bērni. (..) Ja šādas iespējas nebūtu, ko jūs darītu? - Nezinu, tiešām. Tas būtu šausmīgi. Uz šejieni brauc no visas Rīgas, šī ir laba vieta,” norāda Romāns.

Līdzīgs stāsts ir Verai. „Nu, es nevaru atļauties nopirkt kaut ko priekš bērniem, priekš sevis. Meita teica, ka, ja ārzemēs strādā, tad ir daudz naudas – tur arī ir ļoti grūti, viņa nevar palīdzēt mums. (..) Kuras ir tās lietas, kas ir visvairāk nepieciešamas? - Oi, visvairāk apavi un bikses. Ļoti grūti ar tiem, bērni aug...” viņa saka.

Sava pieredze arī Žannai. „Es gāju uz ziedot.lv, kurš sniedza man lielu palīdzību ar ēdamo, jo mums bija grūta situācija, ka mums ar mazo nebija, ko ēst (..). Ziedot.lv man pateica, ka ir tāda palīdzība ar drēbēm, ka ir tāda drēbju kamera, kur var aiziet un paskatīties bērnam drēbītes (..). Man bērniņam divi gadiņi. Un bērnam ir vajadzīgi apavi, jo nevaru iegādāties. Nav ienākumu, lai iegādātos. Un tādējādi jāiet vienkārši, jāiet lūgt palīdzību, lai dabūtu bērnam drēbes,” viņa atzīmē.

Palīdzības centra darbinieki stāsta – agrāk lietotās drēbes sūtītas no Vācijas un visiem nepietika. Kopš apģērbu piegādā ziedot.lv, tā ir krietni vairāk, ir ko aizsūtīt arī uz tālākām Latvijas vietām. „Pirmajos ziemas mēnešos cilvēki sāk domāt tieši par aukstumu, un tad ļoti pieprasītas ir ziemas drēbes. (..) Mums reizēm tieši cilvēki pēc ziemas, vasarā saziedo savus mēteļus, „kurtkas”, un viņiem vajadzētu jau domāt tālāk, ka, nu, būs jau pēc vasaras atkal tā ziema un būs atkal auksts, un būtu viņiem jāpaņem kaut vai, kad ir, nevis tikai uz sezonu jāņem,” stāsta biedrības „Sv. Jāņa palīdzība” pārstāvis Uldis Raščevskis.

„Ziedot.lv” pārstāve Inese Danga stāsta – katru dienu apģērbu ziedo vairāki desmiti cilvēku, arī no palīdzības sienas tirdzniecības centrā „Spice” drēbju maisu uz noliktavu ved katru dienu. Viņa gan uzsver – situācija daudzās ģimenēs ir ļoti smaga un palīdzība tiešām nepieciešama. „Mums ir bieži vien bijis tā, ka ziemā zvana kāda mamma un saka – mums ir krīze, mums ir saplīsuši ziemas zābaciņi, un nopirkt jaunus ziemas periodā, kad ir lieli apkures rēķini, tā ir liela problēma. Es domāju, ka cilvēki noteikti var vienmēr paskatīties, kas vēl ir lieks vai nevajadzīgs, vai netiek vairs valkāts vai bērni ir izauguši, tas vienmēr kādam noder,” norāda Danga.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt