Mūžībā devies mūziķis un LTV raidījuma vadītājs Valters Frīdenbergs

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Pēc cīņas ar smagu slimību 30 gadu vecumā mūžībā devies Latvijā iemīļots mūziķis un Latvijas Televīzijas (LTV) raidījuma “Gudrs, vēl gudrāks” vadītājs Valters Frīdenbergs, vēsta LTV. 

Pagājušajā ziemā Valters lūdza sabiedrību palīdzēt viņam finansiāli, lai varētu turpināt ārstēšanos Vācijā. Sabiedrības atsaucība bija liela - daudzi atbalstīja viņu cīņā ar ļaundabīgu audzēju. Neilgi pēc tam mūziķim sāka izmeklējumu ciklu Berlīnes Šaritē klīnikā, lai noteiktu, kāda terapija viņa onkoloģiskajai saslimšanai ir visefektīvākā.

Janvārī Valters pauda optimismu par ārstēšanos, un jau aprīlī viņam bija iespēja atgriezties Latvijā, arī piedalīties LTV raidījuma “Gudrs, vēl gudrāks” filmēšanā.

Taču nu, 17.oktobrī, Valters devies aizsaulē. Pēdējais “Gudrs, vēl gudrāks” raidījums, kurā vēl dalībnieki un skatītāji varēja satikt Valteru, bija skatāms oktobrī.

"Tāds, kāds ir Valters. Tāds nav neviens. Mēs varējām bez vārdiem saprasties. Es "gudriniekā" sēžu aiz sienas, saskatāmies - es padomāju - viņš jau saka. Valteru neviens nekad neaizstās. Valters vienmēr... mūsu sirdīs...," saka "Gudrs, vēl gudrāks" kolēģe Sanita Auškāpa.

Valters bija arī Latvijā iemīļots mūziķis. Savu mūziķa karjeru viņš sāka Latvijas Radio bērnu vokālajā ansamblī "Dzeguzīte", bet plašāku atpazīstamību guva kā grupas "Putnu balle" dalībnieks. 2005.gada Valters kopā ar Kārli Būmeisteru pārstāvēja Latviju Eirovīzijā. Vēlāk, 2011.gadā, viņš kļuva par grupas "Tumsa"  vokālistu.

Toms Grēviņš par Valteru Frīdenbergu
00:00 / 01:12
Lejuplādēt

Valtera kolēģis LTV un Latvijas Radio 5 galvenais redaktors Toms Grēviņš saka, ka no Valtera visvairāk gribētu mācīties viņa apbrīnojamo koleģialitāti, bet viņa mūziku vērtē kā sirsnīgu, neuzbāzīgu un no sirds radītu. „Mūzikas dzīvē mēs Valteru, protams, vienmēr atcerēsimies ar viņa spožo iznācienu Eirovīzijas dziesmu konkursā. Tā tomēr ir bijusi viņa vislielākā zvaigžņu stunda kaut vai tīri auditorijas ziņā. Un auditorijas apmērs viņam bija svarīgs, jo

viņš bija īsts mākslinieks. Tāds, kuram ir lemts būt uz skatuves.

Arī mūža nogalē viņš vislabāk, es pieļauju, jutās tieši uz skatuves. Jo katru brīdi, kad viņš nebija rehabilitācijā Vācijā, viņš ar lielu prieku, pat ja tas dažreiz bija grūti fiziski izdarāms, uzstājās dažādos koncertos, kur viņu aicināja. (..) Tā bija sirsnīga mūzika, kuru viņš izpildīja, jo viņam patika to darīt,” saka Grēviņš.

Arī "Prāta vētras" mūziķis Renārs Kaupers saka, ka Valters bija brīnišķīgs, gaišs un enerģisks cilvēks, ar kuru vienmēr bija prieks satikties. "Ir ļoti skumji un žēl, ka nepaspējām ierakstīt kopā vienu dziesmu. Tagad to veltīsim Valteram - “Gaisimiņ, teci man pa priekšu, es Tev sekošu pa pēdām”..", saka Renārs.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

 

Mūziķis Adrians Kukuvass pauž apbrīnu par to, kā Frīdenbergs tika galā ar visu. "Lai viegls ceļš. Lai pasveicina Niku [Matvejevu] un taisa bandu," teica Kukuvass. Savukārt mūziķis "Goran Gora" piebilst: "Es braucu uz televīziju un domāju, ka viņi ar Mārtiņu Freimani jau taisa ballīti."

Atminoties Valteru piedāvājam noklausīties 2015.gada Latvijas Radio 5 interviju ar Valteru Frīdenbergu par viņa muzikālajām gaitām:

 
Izsakām visdziļāko līdzjūtību Valtera tuvākajiem cilvēkiem, draugiem un kolēģiem!

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti