Māte un meita Latvijas sieviešu hokeja izlasē

Kopīga aizraušanās vai pat profesija mātei un meitai it kā nebūtu nekas neparasts, taču Inese un Līga uz citu fona izceļas. Abas spēlē Latvijas sieviešu hokeja izlasē un nule kā Ventspilī aizvadītajā pasaules čempionātā abu rezultatīvā saspēle palīdzēja komandai pacelties līmeni augstāk - uz pirmās divīzijas A grupu. Mamma Inese ir Latvijas izlases leģenda, jo ar to kopā ir jau no komandas pirmās pastāvēšanas dienas. Tagad gan nolemts likt punktu 24 gadus ilgajai karjerai valstsvienībā, bet „pamats citai mājai jau ielikts” - Ineses aizstājēja izlasē būs meita Līga. 

Inese Geca-Miljone ir Latvijas izlases leģenda, jo tajā spēlē kopš komandas izveides 1990.gadā, bet 17 gadus jaunā Līga ir viņas ceļa turpinātāja - Inese nolēmusi likt punktu karjerai valstsvienībā. Inese atzīst, ka meita nekādi nav varējusi paiet garām hokeja laukumam, jo allaž bijusi pie apmales, kad mamma griezusi ledu treniņos.

Vērojot Latvijas izlases spēles, šķiet, ka Inese un Līga viena otru jūt ar muguras smadzenēm. Tam par pamatu esot ne tikai radniecība, bet arī fakts, ka Inese meitu trenējusi jau no mazotnes, kamēr Līga prasmes izkopusi puišu komandā.

Abas Miljones kopā vienā komandā pirmo reizi spēlējušas jau Latvijas čempionātā, kad Līgai bija vien astoņi gadi, bet pirmais, kas meitai nāk prātā saistībā ar mammas gaitām izlasē, ir turnīrs Itālijā.

Suvenīru, kausu un medaļu no dažādiem čempionātiem abām mājās esot daudz, bet vīriešu hokejam raksturīgās pirmās un citas zīmīgās iemestās ripas mājās vairāk Līgas kontā.

Septiņpadsmitgadīgās Līgas maizes darbs šosezon ir Zviedrijā, „Modo” klubā, kuram meitene pievienojās pirms šīs sezonas. Lēmums pārcelties uz Zviedriju pieņemts ģimenes lokā un bijis pārdomāts, jo attīstības perspektīvas ir daudz lielākas kā Latvijā.

Kluba vadību vairākas reizes kontaktējusies ar Inesi un centusies pārvilināt Līgu uz Zviedriju. Meitene tur tagad mācās vidusskolā un veiksmīgi adaptējusies arī uz ledus.

Latvijas izlasē šogad spēlēja vēl viens mātes un meitas duets  - Aija un Agnese Apsītes. Tas vien norāda uz to, cik mazs ir spēlētāju loks, no kura izvēlēties spēlētājas valstsvienībai. Latvijas sieviešu hokeja mazās druvas mazā spēlētāju resursa esamību apstiprina arī Inese. Savu aizvietotāju izlasē gan viņa tālu meklēt neplāno - tā jau esot gatava.

Šomēnes Latvijas izlase Ventspilī aizvadīja pasaules čempionāta pirmās divīzijas B grupas turnīru, kurā izcīnīja pirmo vietu un atgriezās A grupā. Piecās turnīra spēlēs Geca-Miljone guva sešus vārtus un veica septiņas rezultatīvas piespēles, kļūstot par sacensību rezultatīvāko spēlētāju.

Klubu līmenī Geca-Miljone pārstāv valsts neapšaubāmi spēcīgāko komandu "Laima", bet paralēli viņa darbojas arī treneres arodā. Meita Līga Zviedrijā plāno pabeigt vidusskolu turpināt mammas iesākto Latvijas izlasē.

Inese ir spēlēm bagātākā hokejiste Latvijas izlases vēsturē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Cilvēkstāsti
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti