Dienas ziņas

Pārbauda skolotāju gatavību mācīt valsts valodā

Dienas ziņas

Rankā satiekas kokkopji – arboristi

Latvietis popularizē NVO dienu

Latvietis Lielbritānijā popularizē NVO dienu

Vispasaules Nevalstisko organizāciju (NVO) dienu, ko atzīmējām aizvadītajā nedēļā, izrādās, ir ierosinājis Lielbritānijas latvietis Mārcis Liors Skadmanis. Viņš ne tikai aktīvi popularizē šo dienu, bet paralēli ģimenes uzņēmuma vadīšanai arī nodarbojas ar labdarību.      

Pateicoties latvieša iniciatīvai, NVO dienu 2010. gadā sāka atzīmēt Baltijas valstīs, bet kopš 2014. gada to atzīmē jau visā pasaulē.

“Nevalstisko organizāciju diena ir svarīga tāpēc, ka ir valstis, kurās NVO – biedrības, nodibinājumus – neņem vērā tā, kā attīstītajās valstīs. Un mana motivācija ir lobēt šo starptautisko dienu, kuru es izveidoju, pilnveidot iespējas nevalstiskām organizācijām, piemēram, Pakistānā, Āfrikas valstīs, Indijā,” stāstīja Mārcis Liors Skadmanis.

Mārcis jau 11 gadus Lielbritāniju sauc par mājām. Taču vispasaules NVO dienas popularizēšana bieži vien ved arī uz citām valstīm.

“Tas bija pirms sešiem gadiem, kad sākām lobēt NVO dienu Pakistānā, viņi bija izvairīgi, jo tas bija saistīts ar to, ka varbūt aiz šīs dienas slēpjas kādi ārvalstu lobiji, bet tad viņi redzēja, ka tur nekas neslēpjas, un pašlaik Pakistāna 27. februārī vieno ap 1000 NVO līderus, kas pierāda, ka viņiem šī starptautiskā diena ir ļoti nozīmīga un svarīga,” stāstīja Mārcis Liors Skadmanis.

2013. gada ziemā notika gatavošanās pirmās starptautiskās dienas atklāšanai, kur bija jāpiedalās arī pašam Mārcim.

“Novembrī Zolitūdes traģēdijā gāja bojā mans tēvs un māsa, un tad pēc trijiem mēnešiem man bija jākāpj tribīnē augšā Somijā un jāatklāj starptautiskā NVO diena. Bija uzaicināti starptautiski līderi no Eiropas Savienības, no ANO, no UNESCO, un man tas bija ļoti smags laiks, jo ar vienu prātu tu domā par to, kas notika “Maksimā”, ar otru prātu tu saproti, ka nevari atcelt nevienu starptautisku pasākumu. Un tev ir jāturpina, jāiet un jāattīsta šī  starptautiskā diena. Tas bija ļoti smags periods manā dzīvē.

Bet tajā pašā laikā NVO diena palīdzēja man pašam, jo es redzēju, ka es daru ko labu sabiedrībai,” atzina Skadmanis.

Šogad pirmo gadu tiek piešķirtas NVO dienas medaļas par īpašiem nopelniem pilsoniskās sabiedrības attīstīšanā, tās jau saņēmuši divu pilsētu mēri no ASV un Taivānas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt