Kā tas ir - būt par stjuartu?

Stjuarta profesija ir tā, kurā iemīlas jau no pirmās dienas. Labs stjuarts ir tāds, kurš uzsmaida pirmais, un pasažierim kļūst ļoti patīkami, jo viņa acīs var nolasīt, cik viņš patiesi priecīgs jūs redzēt, stāsta šova "Kurš ir kurš?" dalībniece, stjuarte Diāna Jakadela. 

Diāna atzīst, ka valda stereotips - stjuartam ir tikai skaisti jāsmaida un jāpasniedz kafija, taču patiesībā tas ir grūts darbs ar milzīgu atbildību par cilvēku dzīvībām. Stjuartam ir jābūt ļoti punktuālam, organizētam, jāmāk strādāt komandā, jābūt vienmēr laipnam un smaidīgam. Tāpat ļoti labā līmenī jāpārzina angļu valoda, jo visas rokasgrāmatas un mācības notiek angļu valodā, kas ir aviācijas valoda.

Diāna stāsta, ka stjuartam jāspēj ļoti ātri pielāgoties un mainīties, jābūt ar asu prātu un labu fizisko sagatavotību, bet nevar aizmirst par siltu smaidu un nebeidzamām rūpēm, kas jāizrāda ikkatram pasažierim. 

Lidošana svētkos, prom no mājām, ļoti agri rīti un garas stundas lidmašīnā, spiediena maiņa, kas ietekmē fizioloģiju – tie ir profesijas mīnusi. Lai kļūtu par stjuartu, jānokārto daudz eksāmenu, gan praktisku, gan teorētisku - bīstamo vielu pārvadāšana, pirmās palīdzības sniegšanā, procedūru un servisa un vēl citi.  Profesiju var apgūt aviokompāniju rīkotajos kursos vai īpaši civilās aviācijas apstiprinātos kursos, kur iegūst stjuarta sertifikātu, bet bez konkrēta lidmašīnas tipa un nolidojuma. 

Jautājot, vai viņai ir kāds skolotājs, no kā viņa mācās, Diāna saka, ka cenšas pati sev tāda būt un mācās no dažādu aviokompāniju piemēriem un to vadītājiem. Protams, ka gaisā piedzīvotas īpašas situācijas, bet “viss, kas piedzīvots, paliek ar mums," saka Diāna.  

Esam snieguši nopietnu palīdzību daudziem uz borta, bet viss vienmēr beidzies labi - skābekļa balons, glāsts un klausīga auss palīdz, uzskata Diāna.

 Diānai pašai nav baiļu no augstuma, jo “tur augšā ir ļoti skaisti un vienmēr spīd saule”.

Varbūt arī tu gribi izcelt kādu interesantu, noderīgu, īpašu vai pavisam vienkāršu, bet izcilu profesiju? Iesūti fotogrāfiju vai video ar interesantām profesijām, par kurām varbūt vēl nezinām! Izmanto aplikāciju LSM reportieris! Lejupielādē to lietotņu veikalā App Store (iOS ierīču lietotājiem) un Google Play (Android ierīču lietotājiem). 

Aplikācijā izmanto iespēju ievietot nelielu aprakstu par iesūtīto foto vai video!

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Cilvēkstāsti
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti