Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Lapenieku iedzīvotāju cerības izplēn

Dienas ziņas

Latvijas vienaudzis K.Dumbrājs

Vīrs ar Nameja gredzenu

Grāmatu «Vīrs ar Nameja gredzenu» velta ilggadējam Aizkraukles mēram Vilnim Plūmem

Viņš nekad nav baidījies no problēmām, jo vienmēr zinājis, kā tās atrisināt, tāpēc guvis cilvēku patiesu mīlestību. Ilggadējais Aizkraukles novada mērs Vilnis Plūme aizsaulē aizgāja pirms sešiem gadiem, bet viņa atstātais mantojums joprojām dzīvo. Gaidot Latvijas 98. dzimšanas dienu, trīsdesmit cilvēku atmiņu stāsti apkopoti grāmatā “Vīrs ar Nameja gredzenu”.

Viņš iemīlēja Daugavas lokus un to ieskauto Aizkraukli. Vēlēdamies to pārvērst par ziedošu reģionālo centru, viņš uzrotīja piedurknes un ķērās pie darba. Jaunu ideju pārņemts, neaizmirsa, ka ekonomikai ir jābūt ekonomiskai. Ne mazāk svarīga bija cilvēku uzticēšanās. Pirmajā vietā allaž tika likti sociālie jautājumi un tautas māksla.

“Vienmēr, kad vajadzēja runāt par tērpiem, īpaši dejotājiem, viņam bija ļoti grūti izšķirties. Viņam ļoti gribējās visus tautas mākslas kolektīvus apģērbt un  aizvest uz svētkiem skaistus. Viņš vienmēr uztvēra un saprata, ka tautas māksla ir  tāda prestiža lieta, ar ko mēs saglabājam savu identitāti,” stāsta  Aizkraukles kultūras nama vadītāja Anta Teivāne.

Deviņos gados Aizkrauklē atstātās pēdas nav iemūžinātas muzeja ekspozīcijā. Viļņa Plūmes atstātais mantojums turpina dzīvot. Izveidots stipendiju fonds, bet Latvijas 98. dzimšanas dienas priekšvakarā atklāšanas svētkus piedzīvoja arī grāmata.

“Ikvienā grāmatā, kas iemūžina pilsētu vai cilvēku, vai viņu kopsakarības, ir viena liela daļa Latvijas ielikta. Šeit ir mana vīra 10 gadi Aizkrauklē un pirms tam padsmit gadi Vecbebros. Tas ir arī tā diezgan vēsturiski fiksēts, un es domāju, ka tā lielākā vērtība ir tā, ka ļoti daudzi šeit atradīs liecības par sevi, par savu laiku,” saka Viļņa Plūmes dzīvesbiedre Sarmīte Plūme.

Ilggadējo domes priekšsēdētāju raksturo gan maksimālisms, gan precizitāte, gan latviskums.  Bet tieši vienotība, ko simbolizē Nameja gredzenā cieši savītās sudraba stieplītes, ko vairāk nekā divdesmit gadus valkāja arī Vilnis, Lindai Šmitei  lika grāmatai, kurā apkopoti trīsdesmit līdzcilvēku  atmiņu stāsti,  izvēlēties nosaukumu ''Vīrs ar Nameja gredzenu''.

“Man tā gribētos teikt, ka, ja mēs visi tā strādātu kā Vilnis Plūme, tad mēs šodien dzīvotu Latvijā pavisam citā komforta zonā. Ja tas pienākums mūsos katros būtu tāds kā Vilnim Plūmem,” saka grāmatas autore Linda Šmite.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Cilvēkstāsti
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt