Rīta Panorāma

Tokijas dzelzceļš pilnībā pārgājis uz „zaļo enerģiju”

Rīta Panorāma

Laika ziņas

Enerģiskais un mūsdienīgais policists. Dmitrijs Homenko

Enerģiskais un mūsdienīgais policists Dmitrijs Homenko: Policijā nekad nebūs garlaicīgi

Ideju ģenerators, enerģijas lādiņš, izcils speciālists. Tā par savu kolēģi, Valsts policijas koledžas direktoru Dmitriju Homenko izsakās kolēģi.  Dmitrijs nupat kā saņēmis Ministru kabineta atzinības rakstu par savu darbu Valsts policijā.

Homenko saņēmis Ministru kabineta atzinības rakstu par nozīmīgu ieguldījumu un augstu darba kvalitāti ekonomiskās noziedzības apkarošanā. Par policistu viņš nolēma kļūt, mācoties vidusskolā.

“12. klasē man vēl nebija izpratnes, kādi policisti mēdz būt un kāds es gribētu būt. Es zināju tikai vienu, ka es gribētu ķert noziedzniekus. Gribēju, lai noziedznieki nav uz ielām, lai viņi mūs neapdraud,” stāstīja Homenko.

Pavisam nesen viņš iecelts par Policijas koledžas direktoru. Vēl nav paspējis izpakot mantas, bet jau ir gatavs pastāstīt par saviem plāniem jaunajā amatā.

Dmitrijs vēlas papildināt esošo mācību programmu.  Viņam ir skaidra vīzija, kā jāsagatavo jaunie policijas darbinieki tā, lai tie būtu tādi, kādus vēlas saņemt savās rokās policijas struktūrvienības visā Latvijā.

“Visas plašās zināšanas, informācija un kolēģu pazīšana ārzemēs, un iegūtā pieredze no ārzemēm man ļauj nedaudz plašāk paskatīties uz mācību procesa organizēšanu. Esmu uzņēmies veidot jaunu, aktīvu, uz starptautisko sadarbību orientētu komandu, kura mūsu topošajiem policijas darbiniekiem nodrošinās kvalitatīvākus, inovatīvākus apmācību resursus un materiāltehnisko nodrošinājumu,” stāstīja Homenko.

Pēdējos gandrīz desmit gadus Homenko strādāja Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldē. Viņa pienākumos ietilpa vadīt arī Kibernoziegumu apkarošanas nodaļu.

“Ļoti dedzīgs profesionālis, īsts komandas līderis. Mēs viņu saucam par ideju ģeneratoru. Enerģijas lādiņš, cilvēks, kurš ar savu enerģiju spēj uzlādēt visu komandas biedru baterijas,” par Homenko izteicās Kibernoziegumu apkarošanas nodaļas priekšnieka vietnieks Ruslans Grigs.

Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes priekšnieks Pēteris Bauska atzīmēja, ka Homenko ir ļoti augstas darba spējas: “Viņš ļoti efektīvi strādā. Ir spējīgs koncentrēt uzmanību no kaut kādiem sīkumiem uz lielo stratēģisko tvērumu. Un no stratēģiskā tvēruma uz smalkām detaļām.

Šīs īpašības piemīt mūsdienīgiem vadītājiem, mūsdienīgiem vidējā un augstākā posma menedžeriem. Lieliskas prasmes strādāt ar personālu, ar cilvēkiem, spēja motivēt katru darbinieku.”

Homenko norādīja, ka policijā nekad nebūs garlaicīgi. Izaicinājumi un negaidīti pavērsieni rodas katru dienu. Tieši tas viņā uztur entuziasmu un dzīvesprieku: “Tikai pēc desmit nodienētiem gadiem esmu iemācījies atpūsties no darba. Pirmie pieci līdz astoņi gadi paiet tādā izmeklētāja romantikā, kad esi gatavs strādāt dienu un nakti, lai tikai atklātu noziegumu. Tā ir ar visiem. Šī romantika ir ļoti garšīga jaunajiem speciālistiem. Kāpēc cilvēkiem patīk lasīt detektīvus?”

Homenko policijā strādā jau 20 gadus. Policija, viņaprāt, ir tik daudzpusīga iestāde, ka katrs cilvēks ar savām spējām un prasmēm te atradīs darbu, kas rada gandarījumu.

“Es nenožēloju nevienu sekundi dienā, ko esmu nodienējis policijā. Novēlu arī citiem sekot līdzi savai izvēlei un cīnīties par to, kas tiešām ir svarīgi,” sacīja Homenko. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt