Dienas ziņas

Arodbiedrība prasa ministres I. Šuplinskas demisiju

Dienas ziņas

Azerbaidžānas armija ieiet Kalnu Karabahas rajonos

Divus liepājniekus apbalvo par cilvēka dzīvības glābšanu

Divus liepājniekus apbalvo par cilvēka glābšanu ugunsgrēkā

Šonedēļ Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) amatpersonas diviem liepājniekiem svinīgi pasniedza Iekšlietu ministrijas apbalvojuma zīmi “Par pašaizliedzību”. Tā viņiem piešķirta par cilvēka dzīvības glābšanu ugunsgrēkā. Gadījumi, kad iedzīvotāji pirms VUGD ierašanās paši steidz veikt glābt līdzcilvēkus, neesot retums, tomēr glābēji aicina šādās situācijās izvērtēt savas spējas, lai neapdraudētu savu veselību un dzīvību.

Šī gada 2. oktobrī liepājnieks Aleksandrs Bobko savā dzīvoklī, kādā Liepājas piecstāvu mājā sajuta spēcīgu dūmu smaku. Izejot kāpņu telpā, viņš atklāja, ka dūmi plūst no viena pirmā stāva dzīvokļa ārdurvīm. Tās bija slēgtas, bet dzīvoklī bija dzirdami vārgi palīgā saucieni, tāpēc Aleksandrs kopā ar kaimiņu Vadimu Gerasimovu durvis uzlauza.

“Kad atvērām durvis, visi dūmi, kas bija dzīvoklī, ieplūda kāpņu telpā,” stāsta Aleksandrs.

“Dzīvoklī iekļuva skābeklis, un viss uzliesmoja! Sekcija, dīvāns – viss dega. Kamēr mēs to cilvēku vilkām, pusdzīvoklis izdega,” stāsta Vadims.

“Viņš gulēja aiz istabas durvīm, tās nosprostojot. Kad atvērām otrās durvis, vēl spēcīgāk sāka plūst dūmi. Istabā tumšs, neko nevarēja redzēt, elpot grūti. Cik spēju, viņu vilku ārā. Viņš jau bija bez dzīvības pazīmēm, un uguns pieņēmās spēkā,” atceras apbalvojuma zīmes saņēmējs.

Izglābtais vīrietis, kurš pats bija izraisījis ugunsgrēku, aizmiegot uz dīvāna smēķēšanas laikā, nodots izsaukto mediķu rokās. Viņu izdevies atdzīvināt. Savukārt atbraukušie ugunsdzēsēji no piedūmotās ēkas evakuējuši vēl vairākus iedzīvotājus.

Aleksandra un Vadima rīcību glābēji vērtē kā ļoti varonīgu. Arī Iekšlietu ministrija abiem piešķīrusi apbalvojuma zīmi “Par pašaizliedzību”.

“Es apbrīnoju šādus cilvēkus, kuri neapjūk, spēj saņemties tādā brīdī un rīkoties, ātri pieņemt lēmumus. Tā kā visu cieņu šiem abiem nu jau jāsaka – glābējiem, kuri izglāba cilvēka dzīvību,” saka VUGD Kurzemes reģiona brigādes komandieris, pulkvežleitnants Vilnis Bents.

“Būs, ko atcerēties. Mazbērniem parādīt, ko vectēvi vēl spēj! Galvenais nav balva, bet tas, ka cilvēks dzīvs,” saka Aleksandrs.

Arī pērn VUGD apbalvoja kādu iedzīvotāju, kurš Liepājā no degošas mājas izglāba trīs bērnus. Un šādi gadījumi, kad iedzīvotāji paši veic glābšanas darbus, pēc ugunsdzēsēju teiktā, Latvijā notiek samērā bieži.

“Protams, tas ir ļoti bīstami. Cilvēks tādā veidā var iegūt apdegumus, varbūt pat aiziet bojā. Pirmais jebkurā gadījumā ir paziņot VUGD par notikumu. Es aicinātu cilvēkus ļoti rūpīgi izvērtēt situāciju, jo tās ir sekundes simtdaļas, kad jāpieņem lēmumi. Bet liels prieks, ka cilvēki ir drosmīgi, varonīgi un spēj glābt dzīvības,” saka Bents.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti