Panorāma

Panorāma

Panorāma

Lieta par tirgošanos ar ietekmi jūrmalā nonākusi prokuratūrā

Deniss no Kapseļu ielas atrod ģimeni Talsos

Deniss no Kapseļu ielas ģimeni atradis Talsos

Vairāk nekā 130 kilometrus šovasar uz savām jaunajām mājām Talsu novadā mēroja mazais Deniss. Puika kopš dzimšanas sešus gadus dzīvojis valsts sociālās aprūpes centrā “Rīga” jeb Kapseļu ielas bērnunamā. 

Par šo namu daudz stāstīts rubrikā “Sistēmas bērni”. Pēc raidījumiem īstas ģimenes atraduši jau ļoti daudzi Kapseļu ielas bērnunama bērni. 

Ciemos pie septiņgadīgā Denisa esam atbraukuši kādā darbdienas vakarā. Mūs sagaida ne vien Deniss un audžuvecāki, bet arī abas māsas Keita un Samanta. Audžumeitām Larisas un Normunda Bērziņu ģimenē šie ir jau ceturtie Ziemassvētki. Kā ģimene satika mazo brālīti?

“Mūs uzaicināja uz Kapseļu ielu,” norāda audžutēvs Normunds Bērziņš. “Jaunajai direktorei ir tāda politika šobrīd, ka viņa aicina audžuģimenes ciemos, un arī mums atnāca ielūgums, jo mēs bijām trešā bērna meklējumos.”

Deniss kopš dzimšanas dzīvojis valsts sociālās aprūpes centrā Rīgā, Kapseļu ielā, par šo namu daudz stāstīts “Sistēmas bērnu” sižetos. Lai gan ziņas ģimene mēdz skatīties, neesot bijuši iedziļinājušies šī valsts aprūpes centra specifikā. Proti, tur dzīvo bērni ar smagām saslimšanām un fizisku vai garīgu invaliditāti.

“Mēs aizbraucām, un tad tie bērni bija tajā dārzā, un, kad mēs viņus ieraudzījām, mēs tam nebijām gatavi. Pat atrasties tur nebijām gatavi. Gribējās tā kā braukt prom ātrāk. Pēc stundas mēs domājām, nu jau būs pieklājīgi braukt prom,” atceras Normunds. 

Tomēr atpakaļceļā uz Talsu novada Stendi nepametušas domas, ka tieši mazais Deniss bija tas, kurš vairākkārt ģimenei pats pienācis klāt. Vecāki nodomājusi, šis puika mūs ir izvēlējies, un mums vairs nav jāmeklē kāds cits.

“Pusceļā es tā sēdēju, fantazēju. Nu kā tas ir? Mēs tagad lemjam kāda bērna likteni. Tas ir tā ļoti smagi. Es paskatos uz vīru, viņš uz mani,” saka audžumamma Larisa Bērziņa. 

Tad auto griezuši riņķī un devušies atpakaļ pie sava Denisa. Dokumentu kārtošanas laiks aizņēma nepilnus divus mēnešus, un šī gada 13. jūnijā puika pirmo reizi nonāca īstā ģimenē.

“No sākuma mums bija sava guļamistaba, meitenēm – sava guļamistaba. Nu jau mums vairs nav savas guļamistabas,” smejas Normunds. 

Tētis smej par to, kā ģimene satilpst trīsistabu dzīvoklī. Ziemassvētkos uz Stendi atbraucot arī Bērziņu trīs bioloģiskie dēli ar sievām un bērniem, un tad gan sākas kņada – dziesmas un spēles, svētku priekšnesumi. Arī Deniss, kurš sākumā esot bijis samērā kluss un pat nevarīgs,  šovakar labprāt uzdzied dziesmas. Seko arī deju priekšnesumi un cienāšana ar bērnu pašu ceptām piparkūkām.

Talsos audžuģimenēm esot labi. Cita citu atbalstot, uzsver audžuvecāki. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Cilvēkstāsti
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti