Dienas ziņas

Ugāles mākslas studijai – 10

Dienas ziņas

Krievijas raķešu šaušana – bez incidentiem

Ziedojums dod iespēju turpināt vokālās nodarbības

Centīga un ar savu stilu: Skolniece Estere no Viļķenes mērķtiecīgi laužas mūzikas pasaulē

Astotās klases skolniece Estere Hmeļinska katru sestdienas rītu ar autobusu mēro ceļu no Viļķenes uz vokālajām nodarbībām Limbažos. Dziedāšana ir meitenes sirdslieta un arī talants, ko pati ļoti vēlas pilnveidot. Esteres ģimenei gan būtu sarežģīti apmaksāt mūzikas privātstundas, tāpēc noderējis nesen saņemtais ziedojums nodibinājuma “Limbažu fonds” iniciatīvai talantīgo jauniešu atbalstam.

Estere Hmeļinska šobrīd gatavojas konkursam “Ama Jumer”, kas notiks nākamās nedēļas nogalē Pālē. Pērn viņa šajā pašā konkursā savā vecuma grupā ieguva pirmo vietu. Pirms diviem gadiem Estere saņēma stipendiju konkursā “Latvijas maksimālisti”, tad arī iepazinās ar skolotāju Madaru Briedi. Viņa atzīst - Estere ir ļoti mērķtiecīga. "Tā apņēmība arī ir tas, kas viņu virza ļoti uz priekšu. Ja kādam ir tikai talants, bet varbūt ne tik liela apņēmība, tas darbs neiet tik raiti uz priekšu.

Estere, man liekas, ļoti daudz strādā mājās pati ar savu pašizaugsmi. Izkopj pati savu stilu,"

saka vokālā pedagoģe Madara Briede.

Esterei ir vēl pieci brāļi un viena māsa, viņa stāsta, ka ģimenē vajadzību ir daudz, tāpēc prieks, ka izdevies iegūt šo atbalstu vokālajām nodarbībām.

Meitene atceras, ka pirms dažiem gadiem gluži vai nejauši aizgājusi draudzenēm līdzi uz dziedāšanas pulciņu skolā, tad arī atklājies, ka viņai ir laba balss, un dziedāšana kļuvusi par sirdslietu.

Estere mācījusies arī mūzikas skolā. "Mums Viļķenē bija klavieru pulciņš. Es tur gāju četrus gadus, tad es jutu, ka man vajag attīstīties, ka es gribu to, bet priekš klavierēm es pēc vecuma biju par vecu, lai mācītos, tad es gāju akordeona klasē. Man tiešām ļoti patika," sacīja Estere.

Viņa stāsta, ka kādreiz dziedājusi duetā ar brāli, tāpat dažkārt mājās muzicē visa ģimene.

"Dažreiz viens piesit ritmu, es spēlēju klavieres, visi dziedam," saka meitene, neslēpjot, ka muzikalitāte viņā esot vēl pirms dzimšanas. "Viņa [mamma] teica, kad es viņai biju vēderā, viņa visu laiku dziedāja un dziedāja, viņa domā, ka tāpēc es ļoti gribu dziedāt. Un tētis arī dzied," norāda meitene.

Nākamgad Esterei būs jālemj, ko darīt pēc 9. klases beigšanas, un meitene spriež, ka noteikti vēlas savu dzīvi saistīt ar mūziku, tātad jādodas tālāk uz kādu mūzikas vidusskolu, jāizvēlas tikai, uz kuru.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Cilvēkstāsti
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt