Panorāma

Nežēlīga dresētāja Rīgas cirkā

Panorāma

Kokrūpniecība - viens no Latvijas ekonomikas balstiem

Par aviokatastrofas upuriem sēro arī Ventspilī

Aviokatastrofa Sīnājā: Par upuriem sēro arī Ventspilī

Aviokatastrofā Ēģiptē bojāgājušo tuvinieki aizvien sēro; jau nedēļu kopš traģiskās dienas sēras ir arī kādā Ventspils dzīvoklī.

Bojā gājušo vidū bija 56 gadus vecā Tatjana Paņina un viņas meita - 25 gadus vecā Aleksandra. Viņas dzīvo Krievijā, bet šomēnes bija plānojušas viesoties Latvijā - Ventspilī, kur Tatjana un viņas bērni beiguši skolu.

21. novembrī Ventspils 2. vidusskola atzīmēs 70. jubileju. Uz svētkiem bija plānojusi ierasties arī Tatjana ar ģimeni. Skolas muzeja krājumu glabātāja, skolotāja Gaļina Tihanova Paņinu ģimeni labi atceras, jo viņas audzināmajā klasē mācījies Tatjanas dēls Maksims. Viņš dzīvo Pēterburgā un tagad palicis bez mātes un māsas. Atbraukusi uz Ventspili, Paņinu ģimene viesotos Tatjanas tēva otrās sievas Jekaterinas mājās.  Attiecības bija tuvas, sazinājušies bieži. Tagad sieviete, stāstot par Tatjanas ģimeni, nespēj valdīt asaras. Īpaši grūti runāt par bojāgājušo Aleksandru - Tatjanas meitu.

"Ļoti spilgta meitene bija. Mācījās. Aizgāja uz Glābšanas dienestu," Aleksandru raksturo Jekaterina. "Tagad viņai piešķīra leitnanta pakāpi - viņa pabeidza universitāti. Un tā arī viņas formu vēl neesmu redzējusi... Petja stāstīja - istabā iegāja, un kā viņas formu ieraudzīja, zaudēja samaņu," klāsta Jekaterina.

Par Tatjanas vīru Pjotru Jekaterina sarunā stāsta vairākkārt. Viņam šobrīd ir visgrūtāk. Uz bojāgājušo atpazīšanu nav gājis. Gāja dēls - Maksims. Par vecmāmiņas un tantes nāvi nav varējis pastāstīt arī mazbērniem - Mariannai un Ļošam.

"Petja stāsta - ejam ar Ļošķu, un viņš saka -"Vectētiņ, tu kaut kāds tāds ne tāds!" Bet es saku saka - "Kā ne tāds? Tāds!" Un Ļoša prasa - "Kad vecmāmiņa ar Sašu atbrauks? Man taču astotajā [novembrī] būs dzimšanas diena! Viņi man dāvanas atvedīs?" Un es saku - "Jā, atvedīs!"'' sarunu atstāsta Jekaterina un sāk raudāt.

Pjotrs ar Tatjanu bija precējies 34 gadus. Jekaterina stāsta - reti saderīgs pāris. Uz Ēģipti braukuši bieži. Tatjana tur gājusi arī pirmajā klasē, jo tēvs bijis armijnieks un bieži pārcēlušies. Tatjanu ar meitu plāno apglabāt kopā, taču pagaidām atpazīta ir tikai Aleksandra. Viņu radinieki Ventspilī, Daugavpilī un Sanktpēterburgā kopīgi vienā dienā plāno aizdegt sveces aizgājušo piemiņai.

Jau vēstīts, ka ASV noteikusi jaunas drošības procedūras no Ēģiptes un Tuvo Austrumu lidostām izlidojošiem reisiem. Tikmēr parādījusies informācija, ka ēģiptiešu izmeklētāji var kavēt patiesības noskaidrošanu.

Iepriekš tika vēstīts, ka lidmašīnas melnās kastes ieraksti nav devuši informāciju par notikušo, savukārt pieaicinātie franču eksperti atklājuši, ka ierakstos var dzirdēt ar lidmašīnas iekārtām nesaistītu eksplozijas troksni.

Jau ziņots, ka sestdienas, 31.oktobra, rītā Ēģiptē, Sīnāja pussalā, avarējusi Krievijas aviokompānijas “Kogalimavia” pasažieru lidmašīna "Airbus A-321" ar 224 cilvēkiem uz klāja. Ēģiptes varas iestādes apstiprina - katastrofā nav izdzīvojušo.

Lidmašīna bijusi ceļā no Šarm eš Šeihas kūrorta uz Sanktpēterburgu. Lielākā daļa lidmašīnas pasažieru bija Krievijas tūristi, kā arī trīs Ukrainas pilsoņi un viens Baltkrievijas valstspiederīgais.

Gan Lielbritānijas, gan Amerikas Savienoto Valstu specdienestiem ir pamats domāt, ka teorija par Krievijas lidmašīnas mērķtiecīgu uzspridzināšanu ar bagāžā ievietotu spridzekli ir diezgan ticama. Simtprocentīgas pārliecības par to nav, taču bažas ir pietiekami lielas, lai briti lemtu par visu reisu atcelšanu no Šarm eš Šeihas – Ēģiptes kūrortpilsētas, kuru pameta liktenīgais reiss.

Lielbritānijas premjers Deivids Kamerons iepriekš norādīja, ka lidmašīna, visticamāk, ir uzspridzināta un pie tā varētu būt vainojama "Islāma valsts", kas arī atkārtoti paziņojusi, ka ir izraisījusi lidmašīnas nogāšanos. Britu premjers tāpat uzsvēra, ka ir nepieciešams uzlabot drošības sistēmu Ēģiptes kūrortpilsētas Šarm eš Šeihas lidostā.

Arī Ēģipte sestdien pirmo reizi pieļāva, ka lidmašīnā varēja būt eksplozija - tiesa, galvenā versija ēģiptiešu ieskatā aizvien ir tehniska kļūme.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti