VIDEO. Vardarbība skolā iedragāja jaunieša mentālo veselību – Denisa stāsts

Emocionālās un fiziskās vardarbības dēļ Denisam nācās mainīt skolu un pilsētu. Klases biedri deviņu gadu garumā pazemoja un fiziski iespaidoja jaunieti, sadragājot viņa mentālo veselību. Nedz skola, nedz psihologi situāciju atrisināt nespēja. No vecākiem notiekošais skolas gaiteņos tika slēpts. Par saviem pārdzīvojumiem rubrikā "Dzīvei nav melnraksta" pastāstīja Deniss Demčenko.

Denisa bērnība nebija no tām vieglākajām. Ģimenes finansiālo problēmu dēļ nācās iet cauri daudzām grūtībām. Tajā pašā laikā Denisam nācās cīnīties ar vardarbību skolas gaiteņos. Klases biedri izrēķinājās ar jaunieti gan emocionāli, gan fiziski. Tas iespaidoja Denisa mentālo veselību.

"Katru dienu, ejot uz skolu, es sastapos ar cilvēkiem, kuri mani ienīda, kuri mani pazemoja. Tev nav draugu, tu esi viens," stāstīja Deniss.

Katrs rīts sākās ar domām, ka atkal ir jāiet uz skolu un atkal būs jāpiedzīvo murgs. Tolaik bija grūti atrast iemeslu, kāpēc pret Denisu tā izturējās. Visi viņu uzskatīja par dīvaino puisi, kuram interesē māksla un mūzika. 

Bija iesaistīta gan skolas vadība, gan psihologi, gan arī policija. Bet skolotāji to neuztvēra nopietni un uzskatīja, ka skolēniem pašiem ir jātiek galā. Vecāki par situāciju skolā nezināja, jo Deniss baidījās par to runāt.

Pēc 9. klases jaunietis nolēma aizbēgt no problēmām, nomainot skolu un pilsētu. Pēc tā viņa dzīve krasi mainījās. Tika iepazīti jauni draugi, uzlabojās sekmes un mentālā veselība. 

"Cilvēki ir ļoti brīvdomātāji. Nevienam neradās nekādi jautājumi par manu privāto dzīvi, par to, kāds es esmu. Visi mani pieņēma. Tas man daudz nozīmēja," stāstīja Deniss.

Vecāki joprojām īsti nezina, kā dzīvo viņu dēls. Jau no bērnības Denisam īsta kontakta ar vecākiem nav bijis. Viņi neizrādīja interesi par nodarbēm un pulciņiem, ko apmeklēja Deniss.

"Es mēģinu ar viņiem izveidot kaut kādu kontaktu. Tas nav tik viegli. [..] Es gribētu viņiem no sirds pateikt, ka es viņus mīlu," uzsvēra jaunietis.

Deniss jūtas ļoti apjucis tajā, ko viņš vēlas un ko ne – ko vēlas dzīvē darīt. Iespējams, nav saņemtas atbildes no vecākiem, un daudzi jautājumi paliek karājoties gaisā. Tomēr šajā dzīves posmā Deniss jūtas laimīgs un vēlas dibināt savu ģimeni, dodot tai to mīlestību, kādu nesaņēma no saviem vecākiem.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti