Tūrisma sezona laukos solās būt veiksmīga

Arī šovasar tūrisma sezona Latvijas laukos būs veiksmīga, norāda Latvijas Lauku tūrisma asociācijas "Lauku ceļotājs" prezidente Asnāte Ziemele.

Lai gan šo gadu vēl nav iespējams salīdzināt ar iepriekšējo, saimnieki esot noskaņoti ļoti optimistiski. Tāpat Ziemele pieļauj, ka tūristu pieaugums laukos šogad varētu būt 10-15%. "Protams, daudz ko ietekmē laikapstākļi," viņa sacīja.

Asociācijā stāsta, ka, tuvojoties gadskārtas svētkiem Jāņiem, cilvēki naktsmītnes laukos rezervējuši ļoti savlaicīgi. "Pašlaik šajos datumos atrast kādu brīvu vietu ir ļoti grūti," saka ceļojumu konsultante Anna Palelione.

Līdzīgu viedokli pauž arī Dundagas novada Pītagu" saimniece Signe Dišlere, minot, ka "Jāņiem mūsu naktsmītnes bija rezervētas jau ap Lieldienām".

Saimniece arī novērojusi, ka pēdējā laikā Latvijas ceļotāji iemīļojuši atpūsties netradicionālos laikos, piemēram, ziemas mēnešos. "Cilvēki pie mums braukuši ne tikai ziemā, bet labprāt atpūtai velta darba dienas," viņa stāsta.

Ne tik cerīgi uz šo sezonu laukos raugās Tērvetes novada Pālena medību muižas apartamentu saimniece Anitra Skalbiņa. Viņa atzīst, ka "sezona šajā pusē iesākusies visai gausi". 

Jautāta par izmaksām, kas saistāmas ar naktsmītņu īri laukos, Palelione norāda, ka lielākoties tās saglabājušās iepriekšējā gada līmeni. Piemēram, vidēji 30 eiro par vienu nakti namiņā.

Latvijas laukus iecienījuši arī ārzemju tūristi. Lielāko daļu no tiem veido vācieši, krievi un Skandināvijas valstu iedzīvotāji. "Lai gan tūristu skaits no Krievijas ir sarucis, tie vēl joprojām apmeklē mūsu laukus," norāda Ziemele.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ceļošana
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti