Dienas ziņas

Lielākajās pilsētās veterinārārstu pietiek

Dienas ziņas

Bauskā izvērtē aizvadīto tūrisma sezonu

Diskutē par tūrisma nozares attīstību

Mudina tūrismu Latvijā attīstīt, apgūstot digitālo vidi

Tūrisms Latvijā attīstās labi, un arī ceļotāju skaits ik gadu pieaug. Tā secināts gadskārtējā Vidzemes tūrisma forumā, diskutējot par nozares darbību, aktualitātēm un attīstības iespējām. Tomēr, domājot par nākotnes perspektīvām, eksperti norāda, ka joprojām pilnībā nav apgūta digitālā vide un izmantotas moderno tehnoloģiju sniegtās iespējas, kuras ceļotāju vidū pēdējos gados ir guvušas lielu popularitāti.

Laikā, kad modernās tehnoloģijas ieņēmušas nozīmīgu lomu arī tūrisma industrijā, retais ceļotājs iztiek vien ar karti un kompasu, un šobrīd aktuālas dažādas aplikācijas un viedtālrunī pieejamās programmas, kas palīdz plānot ceļojuma maršrutus.

Tomēr, kā vērtē digitālās nozares eksperts Reinis Zitmanis, liela daļa tūrisma uzņēmumu joprojām neprot efektīvi izmantot moderno tehnoloģiju sniegtās iespējas.

Viņaprāt, tieši digitālās vides apgūšana ir nozares attīstības pamatā, un uzņēmumiem jāmācās sniegt labi strukturēta informācija, kuru integrēt arī starptautiskajās datu bāzēs un navigācijā.

“Modernās ceļa norādes neatrodas ceļa malā, viņas atrodas telefonā,” uzsver  Zitmanis.

„Mums ir jāsāk mācīties šiem pasaules datu agregatoriem, lielo datu apstrādātāju risinājumiem dot informāciju tādā veidā, kādā viņi ir gatavi patērēt un strukturēt ļoti precīzi,” saka Zitmanis.

Tikmēr speciālisti norāda, ka nozares straujākai attīstībai valstī jāsekmē pievilcīgāka tūrisma uzņēmējdarbības vide, kā arī jāsakārto infrastruktūra un jānodrošina vairāku tūrisma objektu pieejamība dažādām sabiedrības grupām, arī cilvēkiem ar invaliditāti.

Kā liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati – tūristu skaits arvien palielinās: šī gada deviņos mēnešos tūristu mītnēs Latvijā apmetušies gandrīz divi miljoni viesu, kas ir par 7% vairāk nekā pērnā gada attiecīgajā periodā. “Latvija joprojām ir pievilcīga, un to pievilcīgumu rada daudzie un dažādie jaunie tūrisma produkti gan kultūras jomā, gan arī noteikti dažādu sporta aktivitāšu nodrošināšanā,” atzīmē Vidzemes Tūrisma asociācijas biroja vadītāja Anna Praliča. „Pēdējā laikā ļoti pieprasīts ir gardēžu, gastronomiskais tūrisms. Tūrisms attīstās labvēlīgi, šīs  tendences iet uz  pozitīvo pusi,” norāda Praliča.

Domājot par tūristu piesaisti, Vidzemes Tūrisma asociācijā norāda, ka nākamgad tiks veidoti vairāki jauni piedāvājumi. Jau drīzumā, sadarbojoties ar Igauniju, tiks uzsākts darbs pie bijušo dzelzceļa līniju sakārtošanas, kur plānots izveidot pastaigu un velo maršrutus.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt